هدر موبایل
1395/11/04 17:14:40
سرویس دیگر رسانه‌ها
رئیس پلیس آگاهی ناجا خبر داد:

رشد 12 درصدی کشفیات جرائم اقتصادی طی 10 ماهه اخیر/مراجعه 7 نفر از خانواده مفقود شدگان به پلیس آگاهی

رئیس پلیس آگاهی ناجا از رشد ۱۲ درصدی کشفیات جرائم اقتصادی طی ۱۰ ماهه اخیر خبر داد و گفت: ۱۲ نوع جرم اقتصادی داریم که از میان آن‌ها تسهیلات غیرمجاز بانکی، فرار مالیاتی و زمین‌خواری از اولویت بیشتری برخوردارند.
رشد 12 درصدی کشفیات جرائم اقتصادی طی 10 ماهه اخیر/مراجعه 7 نفر از خانواده مفقود شدگان به پلیس آگاهی رئیس پلیس آگاهی ناجا از رشد 12 درصدی کشفیات جرائم اقتصادی طی 10 ماهه اخیر خبر داد و گفت: 12 نوع جرم اقتصادی داریم که از میان آن‌ها تسهیلات غیرمجاز بانکی، فرار مالیاتی و زمین‌خواری از اولویت بیشتری برخوردارند. https://cdn.icana.ir/d/019/201701107899348355.jpg رشد,12,درصدی,کشفیات,جرائم,اقتصادی,طی,10,ماهه,اخیر/مراجعه,7,نفر,از,خانواده,مفقود,شدگان,به,پلیس,آگاهی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سردار محمدرضا مقیمی، رئیس پلیس آگاهی ناجا در حاشیه نشست روسای پلیس مبارزه با جرائم اقتصادی با اشاره به اینکه اخبار مربوط به حادثه ساختمان پلاسکو از سوی سخنگوی ستاد بحران اعلام می‌شود، اظهار داشت: آنچه که به عنوان مفقودی افراد به پلیس آگاهی اعلام می‌شود بر اساس وظایف ذاتی پیگیری خواهد شد و احتمال دارد ساعت برخی از اعلام مفقودی‌ها با زمان وقوع حادثه مطابقت نداشته باشد، لذا نمی‌توانیم بپذیریم که این مفقودی‌ها متعلق به حادثه ساختمان پلاسکو است.

رئیس پلیس آگاهی ناجا افزود: در ساعات اولیه حادثه خانواده 7 نفر از مفقود شدگان به پلیس آگاهی مراجعه کردند که در حال بررسی این موضوع هستیم، قطعی نیست که حتما این افراد مفقودی در داخل ساختمان پلاسکو بودند، پلیس در حال بررسی موضوع است و نتیجه آن را به زودی اعلام می‌کنیم.

مقیمی به تهیه فرمی در بحث انتقال اموال اشاره کرد و گفت: اموالی نظیر گاوصندوق و اسناد بهادار که با ارزش است در مجموعه پلیس آگاهی جمع آوری می‌شود و به افرادی که مشخصاتشان ثبت شده پس از تأیید صنف مربوطه و نیز تعیین تکلیف اموال، به صاحبان آن‌ها عودت داده می‌شود، دو گاوصندوق متعلق به طلافروشی‌ها پیدا شد که در لحظات اولیه پس از احراز هویت، به آن‌ها بازگردانده شد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر وقوع سرقت در طی چند روز اخیر در پلاسکو گفت: در این چند روز سرقتی در  پلاسکو رخ نداده و هیچ گزارشی در این خصوص نداشتیم، همکاران انتظامی من در پلیس تهران بزرگ در صحنه حضور دارند و نسبت به برقراری نظم  و امنیت تلاش می‌کنند.

این مقام انتظامی در ادامه در خصوص جرائم اقتصادی با بیان اینکه به دنبال تفاهم و تعامل در فضای اقتصادی با کارگزاران هستیم، تصریح کرد: این امر در پلیس آگاهی پیگیری می‌شود و در صدد هستیم فضای اقتصادی سالمی برای تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران این حوزه فراهم کنیم.

مقیمی به اقدامات پلیس مبارزه با جرائم اقتصادی در بحث اقتصاد سالم و امنیت اقتصادی اشاره کرد و گفت: پلیس آگاهی در راستای شفاف کردن وضعیت اقتصادی تلاش می‌کند.

این مقام ارشد انتظامی به انتشار اخباری در خصوص جرائم فرار مالیاتی، زمین‌خواری و تسهیلات غیرمجازی که از بانک‌ها در سال گذشته اخذ شده اشاره کرد و تصریح کرد: با توجه به اهمیت و اولویت این موضوع، اقدامات موثر و خوبی در بحث مبارزه و مقابله با این جرائم انجام شده است. 

سردار مقیمی تصریح کرد: پلیس آگاهی به عنوان بازوی توانمند حوزه اقتصادی کشور به سالمسازی این فضا کمک می‌کند. 

 

رئیس پلیس آگاهی ناجا با بیان اینکه در مقایسه با سایر کشورها در بحث سلامت اقتصادی از جایگاه خوبی برخورداریم، اظهار داشت: اگر رشدی در مقابله و مبارزه با جرائم اقتصادی داریم به معنای افزایش این جرم نیست بلکه نشانگر توانایی همکارانم در امر مبارزه با این حوزه است.

این مقام انتظامی از رشد 12 درصدی کشفیات جرائم اقتصادی در 10 ماهه امسال خبر داد و گفت: 12 نوع جرم اقتصادی داریم که از میان آن‌ها تسهیلات غیرمجاز بانکی، فرار مالیاتی و زمین‌خواری از اولویت بیشتری برخوردارند.

سردار مقیمی تصریح کرد: با تلاش کارآگاهان پلیس تمام پرونده‌های جرائم اقتصادی به نتیجه منتج می‌شود.

به گزارش فارس، رئیس پلیس آگاهی ناجا درباره جرم پولشویی اذعان داشت: پولشویی یکی از انواع جرائم سازمان‌یافته و باندی است، پلیس آگاهی تعاملات مطلوبی با وزارت دارایی و شورای عالی پولشویی در راستای مقابله با این جرم دارد. 

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet