هدر اصلی
1395/11/04 17:16:58
سرویس دیگر رسانه‌ها
تا 10 سال آینده؛

معاون وزیر نفت: ظرفیت نصب شده صنایع پتروشیمی به 150 میلیون تن می رسد

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی ایران، ظرفیت نصب شده فعلی صنایع پتروشیمی کشور را ۶۴ میلیون تن ذکر کرد و گفت: این رقم تا پنج سال آینده به ۱۱۰ میلیون تن و تا ۱۰ سال آینده به ۱۵۰ میلیون تن افزایش می یابد.
معاون وزیر نفت: ظرفیت نصب شده صنایع پتروشیمی به 150 میلیون تن می رسد معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی ایران، ظرفیت نصب شده فعلی صنایع پتروشیمی کشور را 64 میلیون تن ذکر کرد و گفت: این رقم تا پنج سال آینده به 110 میلیون تن و تا 10 سال آینده به 150 میلیون تن افزایش می یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/52672.jpg معاون,وزیر,نفت:,ظرفیت,نصب,شده,صنایع,پتروشیمی,به,150,میلیون,تن,می,رسد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مرضیه شاهدایی امروز دوشنبه در همایش نوزدهمین سال رتبه بندی شرکت‌های برتر ایران (IMI-100) از نیاز صنعت پتروشیمی ایران به 55 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری تا 10 سال آینده خبر داد.

وی ادامه داد: افزایش ظرفیت نصب شده صنایع پتروشیمی به 150 میلیون تن و جذب 55 میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز به روابط بین المللی مطلوب دارد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به ظرفیت های ایران در صنعت پتروشیمی گفت: صنعت پتروشیمی در ایران همه خوراک های لازم را در اختیار دارد؛ این در حالی است که پتروشیمی عربستان فقط به خوراک مایع و پتروشیمی های قطر فقط به خوراک گاز دسترسی دارند.

شاهدایی موقعیت جغرافیایی مناسب، وجود واحدهای پشتیبانی کننده و مکمل و کارکنان متخصص را از دیگر ظرفیت های صنایع پتروشیمی ایران عنوان کرد و با اشاره به سهم پتروشیمی در اقتصاد کشور گفت: هم اکنون 31 درصد ارزش صادرات غیرنفتی به صنایع پتروشیمی اختصاص دارد.

با رفع تحریم ها، روند توسعه صنعت پتروشیمی و صادرات تسهیل شده است به طوری که آمارها از رشد تولید و صادرات در ماه های اخیر حکایت دارد.

هر چند به دلیل افت قیمت نفت نسبت به پارسال، ارزش صادرات محصولات پتروشیمی کاهش یافته، اما حجم صادرات بالا رفته و همچنین بازارهای جدیدی نیز به روی محصولات پتروشیمی ایران گشوده شده است.

به گفته مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی، صادرات محصولات پتروشیمی ایران تا پایان امسال به ٢٠ میلیون تن خواهد رسید.

به گزارش ایرنا، «فرناز علوی» میزان صادرات و عرضه داخلی محصولات پتروشیمی را در هفت ماه نخست امسال به ترتیب 11.6 میلیون تن و 8.5 میلیون تن اعلام کرده بود.

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet