هدر اصلی
1395/11/05 14:28:45
سرویس سیاسی
نمایندگان مجلس مطرح کردند؛

زوال طائفه سفیل و سرگردان آل‌خلیفه به‌دنبال حبس، سلب تابعیت و اعدام انقلابیون بحرین

نمایندگان مجلس معتقدند اقدامات ددمنشانه رژیم آل‌خلیفه علیه ملت مسلمان و شیعه بحرین آتش انقلاب را در این کشور بیشتر افروخته و عاقبت بدی را شامل حال حکومت بحرین می‌کند.
زوال طائفه سفیل و سرگردان آل‌خلیفه به‌دنبال حبس، سلب تابعیت و اعدام انقلابیون بحرین نمایندگان مجلس معتقدند اقدامات ددمنشانه رژیم آل‌خلیفه علیه ملت مسلمان و شیعه بحرین آتش انقلاب را در این کشور بیشتر افروخته و عاقبت بدی را شامل حال حکومت بحرین می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201701101850617438.jpg زوال,طائفه,سفیل,و,سرگردان,آل‌خلیفه,به‌دنبال,حبس،,سلب,تابعیت,و,اعدام,انقلابیون,بحرین Icana

خبرگزاری خانه ملت، گروه سیاسی؛ سرانجام حکم اعدام سه جوان بحرینی با امضای پادشاه این کشور به اجرا گذاشته شد که همین اقدام نقطه عطفی در تاریخ بحرین و انقلاب شکل گرفته کنونی است. این اعدام ها پیامدهایی را در پیش خواهد داشت که ضمن اجتناب ناپذیر بودن براندازی حکومت رژیم آل خلیفه را نیز در بر دارد.

بازتاب این جنایات چیزی جز تشدید فشار آل خلیفه بر مردم بحرین ندارد و این موضوع در ادامه روندی است که با حبس «شیخ علی سلمان» دبیرکل جمعیت «الوفاق» آغاز شد و به دنبال آن نیز تابعیت «شیخ عیسی قاسم» سلب و جریان سرکوبی مخالفان شرایط فعلی بحرین افزایش یافت تا اینکه امروز به اعدام 3 جوان بی گناه بحرینی رسید که علیرغم تمام اسنادی که مبنی بر بی گناهی خود ارائه کرده بودند اعدام شده و به شهادت رسیدند.

نمایندگان مجلس در گفت و گوهای جداگانه ای که با خانه ملت داشتند معتقد بودند رژیم آل خلیفه مخالفان خود را به شدت سرکوب می کند اما این سرکوبی نه تنها باعث تثبیت قدرت آنها نشده بلکه هر روز به زوال نزدیک تر می شوند. متن گفت و گوها را در ادامه می خوانید:

محبی نیا: عقده‌گشایی کشورهای مرتجع منطقه با اعدام سه جوان بحرینی/ حمایت پشت پرده انگلیس از آل‌خلیفه

جهانبخش محبی نیا در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اقدام اخیر رژیم آل خلیفه مبنی بر اعدام 3 جوان بحرینی گفت: به دنبال این اقدام رژیم آل خلیفه، موج محکومیت اعدام سه معترض بحرینی از سوی نهادهای حقوق بشری در داخل و خارج بحرین هشدارها درباره پیامدهای این جنایت را روشن کرده است.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: امروز رژیم آل خلیفه و همتای آن آل سعود در تنگنای سختی قرار گرفته اند از این رو دست به دامان حامیان خود یعنی انگلیسی ها شده اند چنانچه شاهد بودیم این اعدام نیز بعد از سفر اخیر نخست وزیر انگلستان به بحرین صورت گرفت که حاکی از چراغ سبزی است که ازسوی آنها به رژیم آل خلیفه نشان داده شد.

محبی نیا در بازدید از غرفه خبرگزاری خانه ملت 669100011/11/2016 1:19:40 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/11/201611106604761135_Thum.jpg
محبی نیا در بازدید از غرفه خبرگزاری خانه  ملت

وی در ادامه با بیان اینکه اعدام سه جوان بحرینی اقدامی بزدلانه به حساب می آید، عنوان کرد: در حقیقت مهر نهایی اعدام را پادشاه بحرین زد چرا که در اختیارات وی این موضوع قید شده که می تواند با عدم امضای حکم اعدام، مانع اجرای آن از سوی دادگاه شود لذا قاتل اصلی شخص پادشاه این مملکت است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات کشور در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر وضعیت بحرین به گونه ای است که احتمال حملات بیشتر ازسوی رژیم آل خلیفه و موج اعدام های گسترده می رود، لذا لازم است گروه های مردمی بحرین آمادگی خود برای دفاع را از دست ندهند.

سلیمی: صدور حکم اعدام سه جوان بحرینی در دادگاه های فاقد ارکان حقوقی این کشور جرقه جنگ داخلی را روشن می کند

اصغر سلیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اقدام اخیر رژیم آل خلیفه مبنی بر اعدام 3 جوان بحرینی گفت: جمعیت بحرین متشکل از 70 درصد از مسلمانان شیعه و مابقی سنی است در حالی که خاندان آل خلیفه به صورت سالیان است که غیرمشروع در رأس امور این کشور قرار داشته و شیعیان در هیچ نقطه از این حکومت قرار ندارند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: بحرین از جمله کشورهایی بود که هم زمان با بیداری اسلامی به پا خواست و قصد احقاق حقوق خود را کرد اما رژیم سفاک آل خلیفه با همکاری عربستان سعودی راهپیمایی مسالمت آمیز بحرینی ها را با گلوله پاسخ داد و از ابتدا به سمت خشونت رفت.

اصغر سلیمی 34067511/4/2016 2:51:12 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/11/201611104442930067_Thum.jpgاصغر سلیمی
اصغر سلیمی

وی در ادامه با اشاره به حبس و حصر رهبران شیعه بحرین، عنوان کرد: حکومت بحرین اختیاری از خود ندارد و به خاطر وعده هایی که از سمت انگلیس مبنی بر پشتیبانی دریافت کرده به دست آویزی برای آنها تبدیل شده و همواره به دنبال این است که ایران را جزء بدخواهان کشورهای حاشیه خلیج فارس قلمداد کند.

سلیمی ادامه داد: کشورهایی که با خشونت علیه عدالتخواهی ملت خود اقدام کنند، با برخورد قاطع مردم نیز روبرو می شوند چنانچه شاهد بودیم در نهایت اعدام سه جوان بحرینی از سوی رژیم آل خلیفه نه تنها باعث کاهش درگیری ها نشد بلکه خشم بحرینی ها را افزایش داد تا جایی که امروز یکی از گروه هایی که در تقابل با رژیم است اعلام نبرد مسلحانه علیه آن را می کند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: تنها راهی که دولت بحرین دارد، باز کردن مسیر گفت و گو است نه اینکه دادگاه هایی را بدون وکیل و شاهد تشکیل داده و حکم اعدام صادر کنند و از آن طرف سازمان های حقوق بشری در قبال آن سکوت اختیار کنند.

آزادی‌خواه: اقدامات ددمنشانه رژیم آل‌خلیفه فرایند سیاسی را به نفع ملت بحرین سوق داده است

احد آزادی‌خواه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت اعدام سه جوان بحرینی ازسوی رژیم آل خلیفه که هم اکنون باعث تشدید بحران داخلی در بحرین شده را گواهی بر وحشی گری رژیم حاکم در بحرین دانست و گفت: رژیم آل خلیفه مخالفان خود را به شدت سرکوب می کند و همین امر حاکی از وضعیت ناگوار در داخل زندان های این کشور است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقامات رژیم بحرین، فضای این کشور را به حالت امنیتی درآورده اند، عنوان کرد: این سرکوبگری ها تنها برای بحرین هزینه بردار بوده و توان و ظرفیت برای اداره کشور را از رژیم آل خلیفه می گیرد.

احد آزادیخواه 3406756/21/2016 1:23:13 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606103011649593_Thum.jpgاحد آزادی‌خواه
احد آزادیخواه

وی افزود: اقدامات وحشی گرانه رژیم آل خلیفه باعث آغاز فرایند سیاسی به نفع بحرین شده لذا باید ابتکاری جسورانه برای لغو همه تدابیری که کشور را ضعیف کرده از سوی فعالان بحرینی پیدا شود.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر اینکه حذف معارضان از عرصه سیاسی نتیجه معکوسی برای رژیم آل خلیفه به همراه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: راه حل سیاسی فراگیر در بحرین تنها راهی است که می تواند روند اصلاح و آشتی را در پیش داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet