انتخابات ریاست جمهوری
1395/11/05 14:17:15
سرویس اقتصادی
موسوی لارگانی:

وام بانکی با نرخ سود بالا هم کمیاب شد/ وزیراقتصاد پاسخگوی مسائل بانکی نیست

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وزیر اقتصاد درخصوص پاسخگو نبودن درباره مسائل بانکی گفت: بانک ها حتی از پرداخت وام هایی با نرخ سود بالا امتناع می ورزند.
وام بانکی با نرخ سود بالا هم کمیاب شد/ وزیراقتصاد پاسخگوی مسائل بانکی نیست نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وزیر اقتصاد درخصوص پاسخگو نبودن درباره مسائل بانکی گفت: بانک ها حتی از پرداخت وام هایی با نرخ سود بالا امتناع می ورزند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104587826597.jpg وام,بانکی,با,نرخ,سود,بالا,هم,کمیاب,شد/,وزیراقتصاد,پاسخگوی,مسائل,بانکی,نیست Icana

سیدناصر موسوی لارگانی درگفت وگو باخبرنگار خبرگزاری خانه ملت،گفت: بانک مرکزی برای اجرای مصوبه شورای پول و اعتبار بخشنامه ای به بانک ها داشت تا نرخ سود وام های بانکی کاهش یابد،اما این مصوبه اجرایی نشد.

نماینده مردم فلاورجان درمجلس شورای اسلامی ادامه داد:بانک ها در ظاهر نرخ سود تسهیلات بانکی را 18 درصد اعلام می کنند؛اما وام گیرنده به نوعی مجبور است تا هزینه 25درصدی سود وام را پرداخت کند.

بانک ها مشتریان را مجبور به پرداخت سود بخش بلوکه شده تسهیلات می کنند

موسوی لارگانی تصریح کرد:باید پذیرفت شرایط دریافت وام بانکی بسیار دشوار است به دلیل اینکه بانکها حدود یک چهارم برخی از تسهیلات پرداختی را بلوکه می کردند و مشتری را مجبور به پرداخت سود مبلغ بلوکه شده می کردند.

وی ادامه داد:درحال حاضر بانک ها حتی از پرداخت وام هایی با نرخ سود بالا امتناع می ورزند و حتی متقاضیان وام ازدواج با مسائلی روبرو می شوند که در برخی موارد موفق به اخذ وام نمی شوند.

بانک ها باید درخدمت تولید و اقتصاد کشور باشند

موسوی لارگانی افزود:سختگیری بانک ها در ارائه وام در مسائل مختلف مانند تعیین وثیقه سنگین و درخواست ضامن از وام گیرنده است؛این درحالی است که بانک ها باید درخدمت تولید و اقتصاد کشور باشند.

وی گفت:علی رغم اینکه بانک ها اجازه بنگاه داری ندارند؛اما تنها هدف بانک ها کسب سود بیشتر است و در زمینه رونق تولید و خدمت رسانی اقدامی نمی کنند.
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود:علاوه بر بانک مرکزی،وزیراقتصاد نیز باید پاسخگوی وضعیت نامناسب عملکرد بانک ها باشد به دلیل اینکه معاونتی در زمینه امور بانکی در وزارت اقتصاد است،اما با این وجود، وزیر درباره مسائل بانکی پاسخگو نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet