هدر اصلی
1395/11/06 11:23:06
سرویس فرهنگی
صادقی:

اصالت برخی بیانیه‎های منسوب به تشکل‌های دانشجویی مورد تردید است/ پرهیز از بهره‌کشی سیاسی از دانشگاه‌ها

عضو کمیسیون آموزش مجلس با تشکیک در تعداد تشکل دانشجویی که در برخی بیانیه‌های منتسب به این تشکل‌ها ذکر می‌شود، اصالت آنها را نیز مورد تردید دانست.
اصالت برخی بیانیه‎های منسوب به تشکل‌های دانشجویی مورد تردید است/ پرهیز از بهره‌کشی سیاسی از دانشگاه‌ها عضو کمیسیون آموزش مجلس با تشکیک در تعداد تشکل دانشجویی که در برخی بیانیه‌های منتسب به این تشکل‌ها ذکر می‌شود، اصالت آنها را نیز مورد تردید دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201611108892517206.jpg اصالت,برخی,بیانیه‎های,منسوب,به,تشکل‌های,دانشجویی,مورد,تردید,است/,پرهیز,از,بهره‌کشی,سیاسی,از,دانشگاه‌ها Icana

محمود صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با واکاوی بیانیههای دانشجویی که این روزها له یا علیه حزب و جناحی منتشر می‌شوند، گفت: به نظر می‌رسد این بیانیه‌ها چندان خودجوش نبوده و بیشتر فضای سیاسی بر آن‌ها حاکم است چرا که با استفاده سیاسی از فضای دانشگاه به منظور انتشار مطالبات و منویات جناحی صورت می‌گیرد که اقدامی پسندیده نیست.

اقدامات تبلیغاتی با پوشش بیانیه‌های دانشجویی

نماینده مردم تهران، ری، شمرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چنین بیانیه‌هایی را باید بیشتر حرکتی تبلیغاتی دانست، ادامه داد: هویت گروه‌های امضاکننده معمولا نامعلوم یا مبهم است درحالی که اگر صاحبان امضاها معرفی شوند می‌توان به اصالت بیانیه‌ها نیز استناد کرد؛ اما تعداد بالای امضاهای بدون هویت پای این نامه‌ها و بیانیه‌ها شبهاتی را ایجاد می‌کند.

وی با بیان اینکه به نظر نمی‌رسد اصلا این تعداد تشکل دانشجویی در دانشگاه‌های کشور وجود داشته باشد، ادامه داد: به همین دلیل باید گفت آمار مربوط به تعداد تشکل‌های امضاکننده یک نامه سرگشاده یا بیانیه صرفا به‌منظور فضاسازی است که البته به یک جناح خاص هم معطوف نمی‌شود لذا رسانه‌های منتشرکننده بیانیه‌ها باید صحت و سقم آن‌ها را پیگیری کنند.

انتقاد به استفاده سیاسی از بستر دانشگاه‌ها برای طرح مطالبات سیاسیون

صادقی نسبت به استفاده سیاسی از دانشجو و بستر دانشگاه‌ها برای طرح مطالبات سیاسیون و صاحبان جناح‌های مختلف انتقاد کرد و گفت: اگر این حرکت‌ها خودجوش و درون‌زا باشد به یقین قابل تامل خواهد بود اما استفاده ابزاری از دانشگاه و دانشجو امری است مذموم که مقام معظم رهبری نیز نسبت به آن انتقاد دارند.

این نماینده مجلس درباره لزوم رصد و مدیریت اقداماتی که به نام دانشجویان انجام می‌شود به ویژه در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری، گفت: البته مشخص نیست چه افراد حقیقی و حقوقی کنترل و مدیریت این فضا را بر عهده می‌گیرد اما چنین آفتی در فضای دانشجوی ایجاد شده است.  

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: سوءاستفاده از فضای دانشگاه برای تشکل‌سازی‌ درحالی صورت می‌گیرد که آیین‌نامه مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی افراد را از حضور در چند تشکل منع می‌کند با این حال شاهد هستیم تعداد قابل توجهی از این تشکل‌ها با جهت‌گیری واحد در فضای دانشگاه تشکیل می‌شوند و البته از بودجه‌ها نیز سهم می‌برند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet