هدر اصلی
1395/11/08 11:40:00
سرویس فرهنگی
یوسفی:

لغو بازی‌های تیم ملی فوتبال به دلیل مطامع شخصی مغایر عقل سلیم است

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با اشاره به انفعال و سهم‌دهی فدراسیون فوتبال ایران به کی‌روش معتقد است هیچ عقل سلیمی حکم نمی‌کند که به خاطر مطامع یک شخص، بازی‌های ملی حتی در سطح دوستانه عقب بیفتد.
لغو بازی‌های تیم ملی فوتبال به دلیل مطامع شخصی مغایر عقل سلیم است عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با اشاره به انفعال و سهم‌دهی فدراسیون فوتبال ایران به کی‌روش معتقد است هیچ عقل سلیمی حکم نمی‌کند که به خاطر مطامع یک شخص، بازی‌های ملی حتی در سطح دوستانه عقب بیفتد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611103079754542.jpg لغو,بازی‌های,تیم,ملی,فوتبال,به,دلیل,مطامع,شخصی,مغایر,عقل,سلیم,است Icana

همایون یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به لغو بازی دوستانه فوتبال ایران و عراق به خاطر وضعیت نامعلوم سرمربی تیم ملی کشورمان، گفت: موضوع انفعال و سهم‌دهی فدراسیون فوتبال ایران به آقای کی‌روش هنوز ادامه دارد و هیچ عقل سلیمی حکم نمی‌کند که به خاطر مطامع یک شخص، بازی‌های ملی حتی در سطح دوستانه عقب بیفتد.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: به نظر می‌رسد فدراسیون باید تکلیف خود و مردم با کی‌روش را مشخص کند و مطمئن باشد همان طور که با حضور کی‌روش معجزه‌ای در فوتبال کشور اتفاق نیفتاده با رفتن ایشان نیز اتفاق مهمی ایجاد نمی‌شود و روال خود را حتی با مربی‌های خوب داخلی یا مربی خوب خارجی دیگری خواهیم داشت.

عضو فراکسیون ورزش مجلس تصریح کرد: اینکه یک نفر سیستم ورزش کشور را زیر سوال ببرد به نفع مصالح ملی ایران نیست و رفتارهای کی‌روش کاملا غیر حرفه‌ای و سهم‌خواهانه است؛ لذا مجلس آماده است در خصوص مسائل تیم ملی فوتبال ورود کند چرا که به شأن ملت ایران برمی‌خورد که یک مقام به خود اجازه دهد با عواطف و نظرات ملت شریف ایران بازی کند و اگر لازم باشد در خصوص بحث کی‌روش ورود می‌کنیم.

وی با بیان اینکه نباید نتیجه‌گیری با کی‌روش را تنها در مورد تیم ملی ارزیابی کنیم، افزود: بایستی ببینیم کی‌روش چقدر بر روی فوتبال کشور و در رده‌های مختلف تاثیرگذار بوده است؛ به نظر من کی‌روش بر فوتبال کشور تاثیر زیادی نداشته و اگر جای بهتری نسبت به ایران پیدا می‌کرد و قرارداد بهتری می‌بست، تا الان حتما رفته بود.

این نماینده مجلس دهم با اشاره به بیانیه‌های کی‌روش بعد از استعفا مبنی بر اینکه اگر تیم ملی نتیجه نگرفت تقصیر فدراسیون است، گفت: اظهارنظرهایی که کی‌روش می‌کند یک نوع فرار رو به جلو است؛ در حالی که همه امید داریم تیم ملی نتیجه بگیرد اما اگر نتیجه نگرفت کی‌روش به دنبال این است که فضای امنی برای خود درست کند.

یوسفی با بیان اینکه کی‌روش به دور از اخلاقیات جامعه ایران رفتار می‌کند و متاسفانه فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش در مورد ایشان منعطف برخورد می‌کند، خاطر نشان کرد: در دنیا بسیاری از مربیان بهتر از کی‌روش هستند و شاید با مبالغ کمتری حاضر به ورود به ایران باشند و نباید خود را محدود کنیم؛ اینکه چون کی‌روش تیم ملی کشور را به جام جهانی برده پس بایستی همیشه و در هر شکل تابع نظرات ایشان باشیم درست نیست و باید بدانیم اکنون که سهمیه آسیا 4و گاهی اوقات 5سهمیه است، هدایت تیم ملی به جام جهانی نسبت به سابق که آسیا یکی دو سهمیه داشت کار سختی نیست؛ ضمن آنکه اگر فقط به فکر رفتن به جام جهانی با کی‌روش باشیم و همه اشتباهات و رفتار او در فوتبال را نادیده بگیریم، به دور از آینده‌نگری است.

وی با بیان اینکه به نظر نمی‌رسد رفتن ایران به جام جهانی معیار دقیقی از واقعیات فوتبال کشور باشد، تصریح کرد: اینکه رفتن به جام جهانی را پیشرفت بدانیم صحیح نیست، پیشرفت باید در رده های پایه مثل نوجوانان، جوانان و امید در باشگاه‌های آسیا و در ورزش محلات، ورزش دانشگاه‌ها و ورزش مدارس اتفاق بیفتد و صِرف نتیجه گیری کی‌روش با صعود به جام جهانی آن هم با 4، 5 سهمیه آسیا نمی‌تواند ملاک دقیقی از فوتبال کشور باشد.

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه حضور کی‌روش اثر واضحی بر کل فوتبال کشور ایران نداشته است، گفت: در زمان‌های دور مربیان دیگری مثل رایکوف آمدند و در تمام جوانب فوتبال ایران تاثیرگذار بودند اما حضور کی‌روش در ایران بیشتر به نفع خود کی‌روش بوده تا فوتبال ملی ایران./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet