هدر موبایل
1395/11/06 13:08:58
سرویس سیاسی
محبی نیا:

عزل از جایگاه در پرونده دو تابعیتی ها شامل حال مشاوران و کارمندان دولت نمی‌شود

نماینده مردم میاندوآب در مجلس معتقد است سمت دادن به تک تابعیتی‌ها صرف اینکه خانواده این افراد در خارج از کشور زندگی می کنند، ممنوعیتی ندارد.
عزل از جایگاه در پرونده دو تابعیتی ها شامل حال مشاوران و کارمندان دولت نمی‌شود نماینده مردم میاندوآب در مجلس معتقد است سمت دادن به تک تابعیتی‌ها صرف اینکه خانواده این افراد در خارج از کشور زندگی می کنند، ممنوعیتی ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611106657029143.jpg عزل,از,جایگاه,در,پرونده,دو,تابعیتی,ها,شامل,حال,مشاوران,و,کارمندان,دولت,نمی‌شود Icana

جهانبخش محبی نیا در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اهمیت رسیدگی به وضعیت مسئولان دوتابعیتی و دارای گرین کارت، گفت: برخی افراد دو تابعیتی هستند و از مزایای شهروندی دو کشور می توانند استفاده کنند و برخی دیگر نیز از حق تردد میان کشورها برخوردارند که هر دوی این گروه می توانند از مزایای قانونی و شهروندی برخوردار باشند اما به صلاح کشور نیست که به آنها تصدی امری داده شود.

مقدم افراد با تابعیت مضاعف و گرین کارت همچون پرندگان مهاجر گرامی است/ حق تصدی مدیریت ندارند

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: در کشور گزینه های خوب و متعهدی داریم که تک تابعیتی بوده و گرین کارت هم ندارند لذا می توان از آنها در پست های حساس و رده بالای کشور استفاده کرد و سایر افراد که دارای تابعیت مضاعف بوده و گرین کارت یا حق تردد به کشورهای مختلف را دارند، مثل پرندگان مهاجر مقدمشان گرامی است.

ممنوعیتی برای اعطای سمت به افرادی که خانواده آنها در خارج از کشور زندگی می‌کنند وجود ندارد

وی در ادامه با تأکید بر اینکه مسئولان نیز نباید به این افراد سمت های حساس بدهند وگرنه با آنها برخورد می شود، عنوان کرد: در این بین کارمند دولت یا مشاور بودن حساس نیست و صرفا موضوع مورد بحث پست های حساس است.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات کشور در مجلس شورای اسلامی در پایان در خصوص حضور افراد خانواده های برخی مسئولان در خارج از کشور برای تحصیل یا زندگی خاطرنشان کرد: سمت دادن به تک تابعیتی ها در هر صورت مشکلی ندارد و صرف اینکه خانواده این افراد در خارج از کشور زندگی می کنند، نمی توان آنها را از داشتن پست منع کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet