هدر موبایل
1395/11/06 14:03:39
سرویس فرهنگی
اولادقباداظهارکرد:

ضرورت ارزیابی اجرای طرح تعطیلی روز پنجشنبه مدارس از سوی وزارت آموزش و پرورش

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد بعد از گذشت چندین سال از اجرای طرح تعطیلی مدارس در روز پنجشنبه، نظر معلمان و مدیران، دانش آموزان و والدین اخذ شود و نیاز به ارزیابی و ارزشیابی دارد.
ضرورت ارزیابی اجرای طرح تعطیلی روز پنجشنبه مدارس از سوی وزارت آموزش و پرورش عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد بعد از گذشت چندین سال از اجرای طرح تعطیلی مدارس در روز پنجشنبه، نظر معلمان و مدیران، دانش آموزان و والدین اخذ شود و نیاز به ارزیابی و ارزشیابی دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607106556099356.jpg ضرورت,ارزیابی,اجرای,طرح,تعطیلی,روز,پنجشنبه,مدارس,از,سوی,وزارت,آموزش,و,پرورش Icana

فریده اولاد قباد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه طرح تعطیلی مدارس در روز پنجشنبه نیاز به ارزیابی و ارزشیابی دارد، گفت: این طرح از سوی وزارت آموزش و پرورش ارائه و اجرایی شده و مصوبه نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیست.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تدوین و اجرای هر طرحی نیازمند بررسی‌های کارشناسی است و چنین اقدامی از سوی آموزش و پرورش باید با اهداف سند تحول بنیادین تطبیق داده می‌شد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه هدف اولیه از تعطیلی مدارس در روز پنجشنبه ایجاد تعامل بین دانش آموزان و والدین و به عبارتی تحکیم بنیاد خانواده بوده است، اظهار کرد: البته به مدارس ابلاغ شد که با هماهنگی و کسب مجوز می‌توانند کلاس قرآن، مهارتی، فرهنگی، ورزشی و غیره نیز برای دانش آموزان برگزار کنند.

عضو کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید بعد از گذشت چندین سال از اجرای این طرح، نظر معلمان و مدیران، دانش آموزان و والدین اخذ شود، خاطرنشان کرد: نظرات موافق و مخالف متعددی در این خصوص وجود دارد؛ به عنوان مثال برخی مدیران مقطع متوسطه عنوان می‌کردند این طرح موجب شده برای برگزاری کلاس‌های کنکور یا تقویتی باید مجوز دریافت کنند و در این میان باید کلاس‌های فرهنگی نیز در برنامه‌هایشان گنجانده شود در حالی که در مقطع ابتدایی نظرات کاملا مخالف این امر است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet