هدر اصلی
1395/11/06 16:54:51
سرویس دیگر رسانه‌ها
محجوب:

رشداقتصادی که طبقات محروم را نادیده بگیرد، به توسعه ختم نمی شود

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی می گوید، رشد اقتصادی باید تحولی در زندگی اقشار محروم ایجاد کند، در غیر این صورت این رشد منجر به توسعه نمی شود.
رشداقتصادی که طبقات محروم را نادیده بگیرد، به توسعه ختم نمی شود نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی می گوید، رشد اقتصادی باید تحولی در زندگی اقشار محروم ایجاد کند، در غیر این صورت این رشد منجر به توسعه نمی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/42831.jpg رشداقتصادی,که,طبقات,محروم,را,نادیده,بگیرد،,به,توسعه,ختم,نمی,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، «علیرضا محجوب» روز چهارشنبه در همایش رشد فراگیر و تاویلی از اقتصاد مقاومتی (رشد اشتغال زا،چالش ها و راهکارها) در مجموعه تلاش، افزود: برای اشتغال نخست باید تصمیم سازی درست و سپس با گام درست حرکت کرد.

وی با اشاره به این که در برنامه پنجساله ششم توسعه کشور بر مسایل اشتغال و محیط زیست بسیار تاکید شده است، گفت: رشد عبارت گویایی نیست؛ معنی رشد در اقتصاد، کمیت است اما رشد باید پایدار باشد.

محجوب گفت: اقتصاد مقاومتی وقتی می تواند موضوع گفت وگو باشد که توسعه فراگیر را ایجاد کند.

وی رکود تورمی را بیماری اقتصادی دانست و گفت: ما آن را سهل گرفته ایم و امروزه به سختی می توانیم از آن خارج شویم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی رشد اقتصادی را عامل توسعه اقتصادی دانست و افزود: امروزه سه لایه کلان، میانی و خرد برای اشتغال وجود دارد.

محجوب با بیان اینکه امروزه انگیزه برای کارآفرینی مهم است اما فراموش شده است، افزود: بازیابی انگیزه ها برای نیروی کار یک موضوع کلیدی محسوب می شود.

وی افزود: در اشتغال باید از حقوق انسان ها حمایت شود و قانون کار به معنای حمایت از حقوق کارگر است.

محجوب گفت: باید برحقوق اقشاری که به حمایت نیاز دارند، تاکید و تساوی فرصت به زنان و معلولان داده شود.

وی یادآور شد: یارانه مزدی به کارفرمایان را قبول ندارم زیرا این یارانه باید به جامعه کم درآمد تعلق گیرد.

به گزارش ایرنا، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همایش یک روزه رشد فراگیر و تاویلی از اقتصاد مقاومتی (رشد اشتغال زا،چالش ها و راهکارها) را با اهداف تبیین ضرورت گذار به رشد اشتغالزا و ضد فقر، بررسی وضعیت کنونی ایران سیاستهای اجرا شده و اثرات اقتصادی آن، بررسی تجارب دنیا در حوزه رشد فراگیر، تبیین پیش نیازها و راهکارهای ایجاد شده رشد فراگیر و تبیین مختصات تحول ساختاری مورد نیاز ایران برگزار کرده است.

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet