هدر اصلی
1395/11/08 15:25:00
سرویس اقتصادی
تربتی نژاد:

افزایش تولید پنبه جایگزین واردات و خروج ارز ازکشور شود

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه به جای واردات  پنبه و برای جلوگیری  از خارج شدن ارز از کشور افزایش تولید پنبه در دستورکار قرار گیرد،گفت : پیامدهای مثبت کشت پنبه را می توان در توسعه صنایع روغن کشی و نساجی جستجو کرد.
افزایش تولید پنبه جایگزین واردات و خروج ارز ازکشور شود عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه به جای واردات  پنبه و برای جلوگیری  از خارج شدن ارز از کشور افزایش تولید پنبه در دستورکار قرار گیرد،گفت : پیامدهای مثبت کشت پنبه را می توان در توسعه صنایع روغن کشی و نساجی جستجو کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606102180227901.jpg افزایش,تولید,پنبه,جایگزین,واردات,و,خروج,ارز,ازکشور,شود Icana

 نورمحمد تربتی نژاد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت  تولید پنبه درکشور،گفت: اخیرا  توجه ویژه برای کشت پنبه در دستورکار قرارگرفته  است ،بنابراین باید با راهکارهای حمایتی از  قبیل خرید تضمینی  مناسب  برای  افزایش  تولید پنبه برنامه ریزی  تولیدمحور ایجاد شود.

 نماینده مردم گرگان وآق قلا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تسهیلات ارزان قیمت و تجهیزات مدرن کشاورزی از عواملی است که جهت افزایش  تولید محصول با کیفیت پنبه ایرانی باید درنظرگرفته شود.

وی با بیان اینکه برای استفاده  بهینه از منابع آبی جهت تولید پنبه باید از روش های نوین آبیاری بهره برد، تصریح کرد: به جای واردات پنبه و برای جلوگیری از خروج ارز از کشور  برای کشاورز  باید  تسهیلات حمایتی برای کشاورز درنظرگرفته شود.

 وی با بیان اینکه در مجموع برای افزایش انگیزه کشاورز جهت تولید پنبه باید هزینه  تولید به حدی کاهش یابد تا نرخ تعیین شده برای فروش محصولی همچون پنبه منطقی تعیین شود، تصریح کرد:  زمانی که کشت پنبه در استان گلستان  رونق داشت در  حدود 6 ال8 ماه  تولید پنبه در این استان در جریان  بود و  بسیاری از صنایع پنبه،روغن کشی نیز با اشتغال مناسب فعالیت داشتند.

 عضوکمیسیون کشاورزی،آب  و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه تعیین نرخ خرید تضمینی راهکاری کارشناسی  شده  برای افزایش تولید پنبه در کشور به شمارمی آید، یادآورشد: زمانی که کشاورز از بازار فروش محصول با نرخ مناسب آگاه باشد  بدیهی  است که  با انگیزه مناسب در عرصه تولید پنبه ورود می کند./

پایان پیام

 

 

 

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet