خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/11/08 15:04:00
سرویس اجتماعی
محجوب:

ریشه کنی فقر تنها وظیفه کمیته امداد و بهزیستی نیست/انتقاد از تمرکز مسئولان تنها روی فقر مطلق

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه ریشه کنی فقر تنها وظیفه کمیته امداد و بهزیستی نیست، یادآور شد: انتقال ثروت از ثروتمندان به قشر نیازمند باید در دستور کار قرار گیرد.
ریشه کنی فقر تنها وظیفه کمیته امداد و بهزیستی نیست/انتقاد از تمرکز مسئولان تنها روی فقر مطلق عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه ریشه کنی فقر تنها وظیفه کمیته امداد و بهزیستی نیست، یادآور شد: انتقال ثروت از ثروتمندان به قشر نیازمند باید در دستور کار قرار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607100689329249.jpg ریشه,کنی,فقر,تنها,وظیفه,کمیته,امداد,و,بهزیستی,نیست/انتقاد,از,تمرکز,مسئولان,تنها,روی,فقر,مطلق Icana

علیرضا محجوب در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، عوامل مختلفی را در بروز فقر موثر خواند و با بیان اینکه ریشه کنی فقر تنها وظیفه کمیته امداد و بهزیستی نیست، گفت: متاسفانه در کشور تنها فقر مطلق مورد توجه قرار می گیرد در حالی که اگر ما فقط روی فقر مطلق تمرکز کنیم نه تنها هیچ نتیجه ای حاصل نمی شود بلکه با افزایش شاخص فقر در کشور روبرو خواهیم شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در واقع اگر بخواهیم فقرای حداقل بگیر را هدف گرفته و مابقی را فراموش کنیم در وضعیت نیازمندان تغییری ایجاد نمی شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با انتقاد از اینکه هیچ گونه تلاشی برای اختصاص ثروت های انتقالی از ثروتمندان به نیازمندان صورت نگرفته است، تصریح کرد: در واقع در جهت توزیع مجدد درآمد و ایجاد سامانه توزیع در کشور برای سوق دادن درآمدهای مستقیم یا غیرمستقیم به نیازمندان اقدام مناسبی انجام نشده است.

محجوب با یادآوری اینکه عده کمی از افراد جامعه صاحب سهم عمده ای از درآمدها هستند، افزود: هیچ گونه سیاست بارز مالیاتی در وزارت امور اقتصاد و دارایی برای اختصاص ثروت های انتقالی از ثروتمندان به نیازمندان مشهود نیست در حالی که انتقال ثروت و ریشه کنی فقر در جامعه تنها وظیفه کمیته امداد و بهزیستی نیست و دستگاهی که باید به بهبود وضعیت نیازمندان توجهی جدی داشته وزارت امور اقتصاد و دارایی است.

وی ادامه داد: متاسفانه در این باره شاهد هیچ گونه تحرکی از سوی وزارت امور اقتصاد و دارایی نیستیم در حالی که این دستگاه باید شرایط اختصاص ثروت های انتقالی از ثروتمندان به نیازمندان را فراهم کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم، با بیان اینکه در زمینه کمک به فقرا باید شان، منزلت و کرامت نیازمندان حفظ شود، گفت: متاسفانه به نیازمندان توجهی نمی شود و در حق آنها احجاف صورت می گیرد در حالی که نیازمندان محکوم به فقر هستند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه برای بهبود وضعیت نیازمندان  انتقال ثروت از ثروتمندان به این قشر باید در دستور کار قرار گیرد و برای تحقق آن سیاست گذاری لازم اتخاذ شود، تصریح کرد: به عنوان کسی که با اصول و الفبای این علم آشنا هستم متذکر می شوم اگر متولیان اقتصاد کشور در پی اتخاذ سیاست های درست برای جلوگیری از تکثر ثروت و ثروت اندوزی  و همچنین توزیع درآمدهای انتقالی نباشند نه تنها وضعیت نیازمندان بهبود نمی یابد بلکه روز به روز به تعداد نیازمندان افزوده خواهد شد؛ در این رابطه بی توجهی مجلس، دولت و حاکمیت و همچنین تمامی افراد مشهود است و به گونه ای مسئول افزایش فقر در جامعه هستند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet