پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/11/08 13:26:52
سرویس اجتماعی
امینی فرد:

افزایش صادرات دارو و تجهیزات پزشکی در گرو حمایت از بخش خصوصی/ وزارت بهداشت سیاست گذاری کند

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزایش صادرات دارو و تجهیزات پزشکی را در گرو حمایت از بخش خصوصی خواند وگفت: در این زمینه نیاز به سرمایه گذاری وزارت بهداشت نبوده بلکه این وزارتخانه تنها باید سیاست گذار باشد.
افزایش صادرات دارو و تجهیزات پزشکی در گرو حمایت از بخش خصوصی/ وزارت بهداشت سیاست گذاری کند سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزایش صادرات دارو و تجهیزات پزشکی را در گرو حمایت از بخش خصوصی خواند وگفت: در این زمینه نیاز به سرمایه گذاری وزارت بهداشت نبوده بلکه این وزارتخانه تنها باید سیاست گذار باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607105105608417.jpg افزایش,صادرات,دارو,و,تجهیزات,پزشکی,در,گرو,حمایت,از,بخش,خصوصی/,وزارت,بهداشت,سیاست,گذاری,کند Icana

محمد نعیم امینی فرد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره افزایش صادرات دارو و تجهیزات پزشکی در دوران پسا برجام، افزود: افزایش صادرات دارو و تجهیزات پزشکی نشان دهنده گام مثبت حوزه سلامت در ارتقای کیفیت خدمات بهداشتی  و درمانی است که باید این روند را با قدرت بیشتری ادامه داد.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: کشور ما در بسیاری از جنبه ها از جمله تولیدات دارویی و تجهیزات پزشکی بین کشورهای منطقه ارجحیت دارد و با توجه به اینکه مبادلات بعد از برجام از سهولت بیشتری برخوردار شد لذا می توان با برنامه ریزی دقیق تر، اقدامات بهتری در جهت ارتقای کیفیت محصولات دارویی انجام داد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: از سویی دیگر لازم است بر بازاریابی دراز مدت تکیه کنیم و منافع کوتاه مدت را در نظر نگیریم همچنین به دنبال افزایش کیفیت محصولات بهداشتی و درمانی باشیم تا صادرات این محصولات بتواند از لحاظ اقتصادی نیز هم برای کشورمان و هم برای کشورهای منطقه به صرفه باشد.

وی به نقش بخش های خصوصی برای افزایش میزان صادرات دارو و تجهیزات پزشکی اشاره کرد و یادآور شد: نباید از این نکته غافل شد که ورود بخش خصوصی برای افزایش کیفیت دارو و تحهیزات پزشکی اثر مستقیمی بر افزایش میزان صادرات دارد چراکه در این صورت شاهد ارتقای بیش از پیش این محصولات خواهیم بود.

امینی فرد افزود: وزارت بهداشت باید فرصت های سرمایه گذاری و تجارت پزشکی را با ایجاد نمایشگاه هایی که می توان قابلیت های بخش خصوصی را به نمایش گذاشت، فراهم کند و با سیاست گذاری خود زمینه را برای ورود بخش خصوصی فراهم کند.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: اگرچه قبل از برجام اعلام می شد که دارو و تجهیزات پزشکی مشمول تحریم نیست اما عملا چنین چیزی مشاهده نمی شود اما اکنون با توجه به سهولت بیشتر در زمینه انتقال سرمایه و پول، می توان با توان بیشتری به امر تولید دارو و تجهیزات پزشکی و صادرات آن پرداخت./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet