هدر اصلی
1395/11/08 14:31:00
سرویس سیاسی
جاسمی در واکنش به تدوین طرح تحریم های غیرهسته ای علیه ایران:

آمریکا با اجرای سیاست های کنونی ترامپ محکوم به شکست است/تحریم‌های غیرهسته ای، بهانه گیری سیاسی آمریکا علیه ایران

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: آمریکا با اجرای سیاست های کنونی ترامپ محکوم به شکست است، البته ایالات متحده عملا بعد از توافق هسته ای در قبال ایران دچار انزوای سیاسی شد و نتوانست درمورد مسائل دیگر مانند حقوق بشر اجماع جهانی را تشکیل دهد.
آمریکا با اجرای سیاست های کنونی ترامپ محکوم به شکست است/تحریم‌های غیرهسته ای، بهانه گیری سیاسی آمریکا علیه ایران عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: آمریکا با اجرای سیاست های کنونی ترامپ محکوم به شکست است، البته ایالات متحده عملا بعد از توافق هسته ای در قبال ایران دچار انزوای سیاسی شد و نتوانست درمورد مسائل دیگر مانند حقوق بشر اجماع جهانی را تشکیل دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201608103892036884.jpg آمریکا,با,اجرای,سیاست,های,کنونی,ترامپ,محکوم,به,شکست,است/تحریم‌های,غیرهسته,ای،,بهانه,گیری,سیاسی,آمریکا,علیه,ایران Icana

سیدقاسم جاسمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به تدوین طرح تحریم های غیرهسته ای ایران از سوی تعدادی از سناتورهای آمریکایی، گفت: قطعا تصویب و اجرای هر گونه تحریم و طرح های که منجر محدودیت برای فعالیت های جمهوری اسلامی شود، مغایر با توافق هسته ای است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: متأسفانه آمریکایی ها در شرایط کنونی عملکرد نامطلوبی را از خود در اجرای برجام نشان دادند و از روزهای آغازین اجرای توافق، اقدام به تصویب طرح هایی کردند که عملا با توافق هسته ای در نتاقض بود و امروز نیز با روی کار آمدن ترامپ به عنوان رئیس جمهور جدید آمریکا، حجم این اقدامات ضدایرانی افزایش چشمگیری پیدا کرده است.

وی افزود: در شرایط کنونی آمریکایی ها از هر بهانه ای برای مقابله با ایران و افزایش فشار سیاسی بر جمهوری اسلامی استفاده می کنند، از این رو یک روز مسئله حقوق بشر و روز دیگر ادعای حمایت از تروریسم را مطرح می کنند، بنا براین این مسائل نشان می دهد که رویکرد و اقدامات ضد ایرانی مقامات آمریکایی، تنها یک بهانه گیری سیاسی برای مقابله با کشورمان است.

جاسمی ادامه داد: قطعا آمریکا با اجرای سیاست های کنونی ترامپ محکوم به شکست است، البته ایالات متحده عملا بعد از توافق هسته ای در قبال ایران دچار انزوای سیاسی شد و نتوانست درمورد مسائل دیگر مانند حقوق بشر اجماع جهانی را تشکیل دهد تا تحریم های جدید در سطح بین الملل علیه ایران وضع شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، ادامه داد: در شرایط کنونی کشورهای اروپایی مایل به همراهی با آمریکایی ها در وضع و اجرای تحریم های جدید نیستند، از طرف دیگر قطعا جمهوری اسلامی در برابر بدعهدی ایالات متحده در حوزه برجام از ساز و کارهای قانونی استفاده خواهد کرد.

سه سناتور جمهوری خواه روز سه شنبه طرحی را ارائه دادند که بر اساس آن تحریم های جدیدی علیه فعالیت های غیرهسته ای ایران اعمال می گردد.

طبق بیانیه ای که از سوی مارک روبیو، تاد یانگ و جان کورنین در این زمینه منتشر شده، طرح ارائه شده تحت عنوان«تحریم های غیرهسته ای ایران» بوده و شامل تحریم های اقتصادی و مالی می باشد. حمایت از تروریسم و انجام آزمایش موشک های بالستیک دلیل این سه سناتور برای ارائه طرح مذکور بوده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet