هدر موبایل
1395/11/08 11:56:20
سرویس سیاسی
خانه ملت گزارش می دهد؛

شیطان زرد بر علیه جهان بر می خیزد/انحطاط ایالات متحده در دستان یک اوانجلیست

نمایندگان مردم در خانه ملت با انتقاد از مواضع ضدایرانی مقامات آمریکایی، تأکید کردند وضع تحریم های جدید علیه کشورمان قطعا مغایر با توافق هسته ای است و این گونه اقدامات آمریکا را بیش از پیش در پرتگاه شکست و انزوا قرار می دهد.
شیطان زرد بر علیه جهان بر می خیزد/انحطاط ایالات متحده در دستان یک اوانجلیست نمایندگان مردم در خانه ملت با انتقاد از مواضع ضدایرانی مقامات آمریکایی، تأکید کردند وضع تحریم های جدید علیه کشورمان قطعا مغایر با توافق هسته ای است و این گونه اقدامات آمریکا را بیش از پیش در پرتگاه شکست و انزوا قرار می دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201701106258752288.jpg شیطان,زرد,بر,علیه,جهان,بر,می,خیزد/انحطاط,ایالات,متحده,در,دستان,یک,اوانجلیست Icana

خبرگزاری خانه ملت؛ گروه سیاسی؛ "تحریم های جدید در راه است" این موضوع تنها پیامی است که در شرایط کنونی از ایالات متحده به تهران مخابره می شود، این در حالی است که بر اساس توافق هسته ای، وضع هر گونه تحریم جدید علیه جمهوری اسلامی مغایر با برجام است.

حال سه سناتور آمریکایی روز سه‌شنبه طرحی برای وضع تحریم‌های غیرهسته‌ای علیه ایران معرفی کرده‌اند.«تاد یانگ»، «مارکو روبیو» و «جان کورنین» سه سناتور جمهوری‌خواه هستند که طرحی موسوم به «تحریم‌های غیرهسته‌ای ایران» را برای وضع تحریم‌های مالی و اقتصادی علیه تهران ارائه کرده‌اند.

قانونگذاران مجلس سنا با متهم کردن ایران به حمایت از تروریسم، نقض حقوق بشر و پیگیری اهداف تهدیدآمیز در برنامه موشکی هدف از طرح تحریمی جدید خود را مقابله با این اقدامات تهران عنوان کرده‌اند.

یانگ در بیانیه‌ای گفت: «این طرح تبعاتی جدی به ایران تحمیل کرده و روشن خواهد کرد که روزهایی که فعالیت‌های تروریستی و موشکی ایران با پاسخی فراتر از بیانیه از جانب واشنگتن رو به رو نمی‌شد، به پایان رسیده‌اند.»

حال تعدادی از نمایندگان مجلس نسبت به اقدام اخیر آمریکایی ها واکنش نشان دادند.

 

ترامپ به دنبال اجرای سلیقه ای برجام بر اساس منافع آمریکا است/ترامپ خارج از خط و مشی صهیونیست ها قدم بر نمی دارد

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به تدوین طرح تحریم های غیرهسته ای ایران از سوی تعدادی از سناتورهای آمریکایی، گفت: آمریکا به تعبیر "ماکسیم گورکی" شیطان زرد است و واقعا این مسئله و تعبیر با روی کار آمدن ترامپ برازنده این کشور شده است.

سیدمحمدجواد ابطحی 3406757/5/2016 12:33:44 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/07/201607109280514467_Thum.jpgسیدمحمدجواد ابطحی
سیدمحمدجواد ابطحی

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ترامپ بارها در اظهارتش اعلام کرده که "من منافع مردم آمریکا را بر هر موضوع دیگری مقدم می داند، من وارد مناطق دیگر نمی شوم، اما اگر منافع ایالات متحده اقتضا کند، به مناطق دیگر ورود می کنم"، از این رو سیاست ترامپ برگرفته از سیاست های کلانی است که آیپک و لابی صهیونیستی تعیین می کند، ترامپ یک مسیحی صهیونیست (اوانجلیست) است.

وی افزود: سابقه فعالیت نظامی و عملکرد 110 شرکت سرمایه گذاری ترامپ نشان می دهد که وی به غیر از سیاست ها و خطی مشی صهیونیست ها قدم بر نمی دارد و خط قرمز رئیس جمهور جدید آمریکا، رژیم صهیونیستی و ایالات متحده است، بنابر این اگر نمایندگان سنای آمریکا با هدایت جمهوری خواهان و ترامپ با تدوین طرح تحریمی، در برابر فعالیت های سپاه پاسداران قرار می گیرند، امر جدیدی نیست.

ابطحی ادامه داد: تفاوت اوباما و ترامپ در نحوه رفتار و گفتار بوده و ترامپ بدون لبخند سیاست های خود را دنبال می کند، در غیر این صورت سیاست های آمریکا همواره بر علیه جمهوری اسلامی بوده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: ترامپ قطعا برجام را پاره نمی کند، بلکه وی توافق هسته ای را پاره پاره خواهد کرد و نقاط مثبت این سند را بر اساس منافع آمریکا بیرون آورده و اجرایی می کند و نقاط مغایر با سیاست های واشنگتن را عملیاتی نمی کند.

 

تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران مغایر با برجام است/تفاوتی میان تحریم های هسته ای و غیر هسته ای در برجام وجود ندارد

محمدابراهیم رضایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به تدوین طرح تحریم های غیرهسته ای ایران از سوی تعدادی از سناتورهای آمریکایی، گفت: ایالات متحده در سال های پیش از انقلاب اسلامی از هر روشی برای مقابله با کشورمان استفاده کرده و ملت و نظام جمهوری اسلامی با اقدامات و رفتارهای خصمانه مقامات آمریکا آشنا هستند.

ابراهیم رضایی 3406756/26/2016 10:19:48 AMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606105601411707_Thum.jpgابراهیم رضایی
ابراهیم رضایی

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تدوین و تصویب طرح های تحریمی جدید علیه ایران مغایر با توافق هسته ای است، افزود: در برجام تأکید شده تصویب و اجرای تحریم های جدید چه هسته ای و چه غیر هسته ای، عملا به معنای نقض توافق هسته ای است و قطعا جمهوری اسلامی با آن مقابله خواهد کرد.

رضایی ادامه داد: قطعا ملت ایران نگرانی خاصی نسبت به رفتارهای مقامات آمریکایی ندارد، زیرا ذات و رویکرد ایالات متحده و دشمنی این کشور با جمهوری اسلامی کاملا مشخص است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: رهبر معظم انقلاب بارها فرمودند که پس از توافق هسته ای نیز آمریکایی ها بهانه های جدیدی را علیه ایران مطرح می کنند و برای همین است که این کشور قابل اعتماد نیست، حال این مسائل کاملا مشخص و شفاف شده به طوری که تنها یکسال از اجرای برجام گذشته و مقامات آمریکایی ها تحریم های جدیدی را علیه جمهوری اسلامی اعمال کرده اند.

وی ادامه داد: آمریکایی ها در تدوین طرح های تحریمی مختلف در تلاش هستند که فعالیت سپاه پاسداران و نیروهای نظامی و دفاعی ایران را محدود کنند، زیرا این نیروها مانع از تحقق اهداف آن ها در منطقه شده است.

 

آمریکا با اجرای سیاست های کنونی ترامپ محکوم به شکست است/تحریم‌های غیرهسته ای، بهانه گیری سیاسی آمریکا علیه ایران

سیدقاسم جاسمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به تدوین طرح تحریم های غیرهسته ای ایران از سوی تعدادی از سناتورهای آمریکایی، گفت: قطعا تصویب و اجرای هر گونه تحریم و طرح های که منجر محدودیت برای فعالیت های جمهوری اسلامی شود، مغایر با توافق هسته ای است.

قاسم جاسمی 3406758/17/2016 1:15:38 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/08/201608105511200228_Thum.jpgقاسم جاسمی
قاسم جاسمی

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: متأسفانه آمریکایی ها در شرایط کنونی عملکرد نامطلوبی را از خود در اجرای برجام نشان دادند و از روزهای آغازین اجرای توافق، اقدام به تصویب طرح هایی کردند که عملا با توافق هسته ای در نتاقض بود و امروز نیز با روی کار آمدن ترامپ به عنوان رئیس جمهور جدید آمریکا، حجم این اقدامات ضدایرانی افزایش چشمگیری پیدا کرده است.

وی افزود: در شرایط کنونی آمریکایی ها از هر بهانه ای برای مقابله با ایران و افزایش فشار سیاسی بر جمهوری اسلامی استفاده می کنند، از این رو یک روز مسئله حقوق بشر و روز دیگر ادعای حمایت از تروریسم را مطرح می کنند، بنا براین این مسائل نشان می دهد که رویکرد و اقدامات ضد ایرانی مقامات آمریکایی، تنها یک بهانه گیری سیاسی برای مقابله با کشورمان است.

جاسمی ادامه داد: قطعا آمریکا با اجرای سیاست های کنونی ترامپ محکوم به شکست است، البته ایالات متحده عملا بعد از توافق هسته ای در قبال ایران دچار انزوای سیاسی شد و نتوانست درمورد مسائل دیگر مانند حقوق بشر اجماع جهانی را تشکیل دهد تا تحریم های جدید در سطح بین الملل علیه ایران وضع شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، ادامه داد: در شرایط کنونی کشورهای اروپایی مایل به همراهی با آمریکایی ها در وضع و اجرای تحریم های جدید نیستند، از طرف دیگر قطعا جمهوری اسلامی در برابر بدعهدی ایالات متحده در حوزه برجام از ساز و کارهای قانونی استفاده خواهد کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet