هدر موبایل
1395/11/08 12:52:45
سرویس اجتماعی
رنجبرزاده:

انتقاد از نبود امدادهوایی در کلانشهرها/ مکان مناسب برای نشستن بالگرد امدادی در حوادث درون شهری وجود ندارد

عضو هیات رییسه مجلس با انتقاد از نبود امداد هوایی در کلانشهرها، گفت: هم اکنون به نسبت جمعیت و وسعت کلانشهرها امداد هوایی وجود ندارد، همچنین در بسیاری از حوادث غیرمترقبه مکان مناسب برای نشستن بالگرد امدادی وجود ندارد.
انتقاد از نبود امدادهوایی در کلانشهرها/ مکان مناسب برای نشستن بالگرد امدادی در حوادث درون شهری وجود ندارد عضو هیات رییسه مجلس با انتقاد از نبود امداد هوایی در کلانشهرها، گفت: هم اکنون به نسبت جمعیت و وسعت کلانشهرها امداد هوایی وجود ندارد، همچنین در بسیاری از حوادث غیرمترقبه مکان مناسب برای نشستن بالگرد امدادی وجود ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201610106761394886.jpg انتقاد,از,نبود,امدادهوایی,در,کلانشهرها/,مکان,مناسب,برای,نشستن,بالگرد,امدادی,در,حوادث,درون,شهری,وجود,ندارد Icana

اکبر رنجبرزاده درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ضرورت افزایش تعداد بالگردها به منظور امداد و خدمات رسانی به مصدومان در حوادث غیرمترقبه، گفت: متاسفانه هم اکنون به نسبت جمعیت و وسعت کلانشهرها امداد هوایی وجود ندارد، همچنین در بسیاری از حوادث غیرمترقبه مکان مناسب برای نشستن بالگرد امدادی وجود ندارد، بنابراین باید به نوعی تلاش شود تا امکان استفاده از امداد هوایی در حوادث طبیعی و غیرطبیعی فراهم شود.

نماینده مردم اسدآباد درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امداد هوایی درکلان شهرها مورد توجه مسئولان نیست، افزود: این موضوع مشکلات امدادرسانی را در آینده چندین برابر خواهد کرد به عنوان مثال پس از وقوع حادثه زلزله در یک کلانشهر به دلیل اینکه وضعیت امداد هوایی در جایگاه مطلوبی نیست امدادرسانی با مشکلات جدی روبرو است  این درحالی است که می توان با توجه به امداد هوایی بیشترین کمک را به مصدومان حوادث داشت.

وی با انتقاد از بی توجهی مسئولان به امدادهوایی درحوادث، تصریح کرد: متاسفانه ساختار امدادرسانی درحال حاضربه گونه ای است که شاید نتوان دربسیاری شرایط مصدومان را به موقع به مراکز درمانی منتقل کرد و یا ازامکانات امدادی استفاده کرد، بنابراین به لحاظ تعداد تجهیزات وارتقاء کیفیت آنها و شرایط استفاده از امداد هوایی باید راهکار جدی درنظر گرفته شود؛ ضمن اینکه استقرار جایگاه  امداد هوایی به طور ویژه درکلان شهرها دیده شود.

رنجبرزاده با بیان اینکه همانند جایگاه آتش نشانی درشهر باید برای امداد هوایی هم جایگاهی را درنظر گرفت، گفت: اگرچه درخصوص امداد هوایی درمشکلات بین جاده ای پیشرفت هایی وجود داشته اما درخصوص کلان شهرها امکان نشستن و برخواستن درکوچه ها و محلات شهری وجود ندارد.

 

گام مثبت مجلس در ارتقاء بخش اورژانس به سازمان

این نماینده مردم درمجلس دهم با تاکید بر اینکه ارتقاء بخش اورژانس به سازمان دراستفاده منسجم از تجهیزات موجود تاثیر مثبت دارد، افزود: درقانون برنامه ششم تاکید شد که با همین امکانات فعلی اورژانس به سازمان ارتقاء پیدا کند، تا با یک مدیریت واحد کشوری بتوان از امکانات اورژانس کشوری بهتر استفاده کرد؛ هرچند که  با تصویب این موضوع  هیچ بحثی درخصوص افزایش امکانات صورت نگرفت.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: برای افزایش تجهیزات امدادی درکلان شهرها باید اعتبار و منابع لازم از سوی دولت درنظرگرفته شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet