هدر اصلی
1395/11/09 08:21:00
سرویس فرهنگی
ذوالقدر بیان کرد:

تلاش اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس برای تصویب بودجه 65 میلیاردتومانی تئاتر در سال 96

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه مشکل عمده اهالی هنر، کمبود اعتبارات است از تلاش اعضای این کمیسیون برای جلب موافقت نمایندگان به منظور تصویب بودجه ۶۵ میلیاردتومانی تئاتر در سال ۹۶ خبر داد.
تلاش اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس برای تصویب بودجه 65 میلیاردتومانی تئاتر در سال 96 عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه مشکل عمده اهالی هنر، کمبود اعتبارات است از تلاش اعضای این کمیسیون برای جلب موافقت نمایندگان به منظور تصویب بودجه 65 میلیاردتومانی تئاتر در سال 96 خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201608103588719773.jpg تلاش,اعضای,کمیسیون,فرهنگی,مجلس,برای,تصویب,بودجه,65,میلیاردتومانی,تئاتر,در,سال,96 Icana

فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت به دیدار برخی اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس با هنرمندان و مسئولان جشنواره‌های هنری فجر اشاره کرد و گفت: به دنبال حضور در این جشنواره‌ها و به تماشا نشستن آثارشان، دیدارهایی نیز با مسئولان و هنرمندان صورت گرفت که اهالی این حوزه به مطالبات و مشکلاتی همچون کمبود بودجه اشاره کردند.

نماینده مردم تهران، ری، شمرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مشکل عمده اهالی فرهنگ و هنر کمبود اعتبارات است؛ درحالی که علاقه‌مندان و فارغ‌التحصیلان بسیاری خواهان فعالیت در این عرصه هستند و اگرچه توان علمی و نیروی انسانی در حوزه هنرهای نمایشی افزایش یافته اما محدودیت‌ها و ناهمگونی زیرساخت‌های موجود با مطالبه هنرمندان و نیاز جامعه گسترده هنر، شرایط را برای آن‌ها سخت کرده است.

 

وی به برخی از مباحث مطرح شده در دیدار با هنرمندان تئاتری اشاره کرد و گفت: به‌عنوان مثال کارگردان نمایش "ناسور" به‌عنوان بانوی هنرمندی که دغدغه زنان جامعه را دارد، پس از نمایش اثرش از بهترشدن شرایط برای نشان دادن مشکلات پیرامون زنان خبر داد؛ این در حالی است که یکی از درخواست‌‌های این هنرمندان، حمایت فراکسیون زنان مجلس از آن‌ها برای نمایش مشکلات واقعی زنان در جامعه و تعامل بیشتر با مجلس بود.

ذوالقدر اضافه کرد: دولت در لایحه پیشنهادی خود برای بودجه سال 96، سهم مربوط به تئاتر را 64 میلیارد و 500 میلیون تومان عنوان کرده که نسبت به بودجه‌ سال گذشته حدود 10 میلیارد تومان افزایش دیده می‌شود؛ با این حال کمیسیون فرهنگی مجلس نیز تمام تلاش خود را به منظور گرفتن موافقت مجلس با این بودجه پیشنهادی دولت خواهد کرد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی همچنین افزود: نمایندگان در این دیدارها همچنین پیشنهاد دادند؛ مسئولان و هنرمندان عرصه نمایش، قوانین مغفول مانده و یا قوانین بازدارنده را در حوزه تئاتر به اطلاع نمایندگان مجلس و کمسیون فرهنگی برسانند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet