هدر اصلی
1395/11/07 19:37:53
سرویس بین الملل
دکتر جلالی در دیدار با رهبر دینی مسلمانان جمهوری مالی:

جوانان مسلمان و غیرمسلمان دنیا تشنه شناخت اسلام واقعی هستند

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و مالی در دیدار با رهبر دینی مسلمانان جمهوری مالی، تاکید کرد: جهان اسلام و به ویژه جوانان مسلمان و غیرمسلمان دنیا تشنه شناخت اسلام واقعی هستند که این مهم وظیفه ما را در فرستادن پیام واقعی دین اسلام مهم‌تر می‌کند.
جوانان مسلمان و غیرمسلمان دنیا تشنه شناخت اسلام واقعی هستند رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و مالی در دیدار با رهبر دینی مسلمانان جمهوری مالی، تاکید کرد: جهان اسلام و به ویژه جوانان مسلمان و غیرمسلمان دنیا تشنه شناخت اسلام واقعی هستند که این مهم وظیفه ما را در فرستادن پیام واقعی دین اسلام مهم‌تر می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201701105904481422.jpg جوانان,مسلمان,و,غیرمسلمان,دنیا,تشنه,شناخت,اسلام,واقعی,هستند Icana
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، کاظم جلالی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و مالی, عبدالرضا عزیزی نماینده مردم شیروان، سید مصطفی ذوالقدر نماینده مردم میناب، رضایی سرپرست سفارت ایران در مالی و هیئت پارلمانی جمهوری اسلامی ایران با "شریف عثمان حیدرا" رهبر دینی مسلمانان جمهوری مالی دیدار و گفتگو کردند.
کاظم جلالی در این دیدار ضمن ابراز امیدواری جهت حل مشکلات جهان اسلام، گفت: همه کشورهای مسلمان باید جهت تبیین چهره واقعی اسلام که دین مودت و مهربانی است، تلاش کنیم.
رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و مالی با اشاره به نفوذ تفکرات انحرافی و افراطی در کشورهای مسلمان، تاکید کرد: جهان اسلام باید برای مقابله با نفوذ تروریسم و افراطی‌گری راهکارهای کارآمدی اتخاذ کند و در این بین نقش علمای دین در این راه بسیار حائز اهمیت است.
دکتر جلالی افراطی گرایی را مشکل جهان اسلام و جامعه بین‌الملل دانست و تصریح کرد: تروریسم تفکر فاجعه‌باری است که امروز بر جان ملت‌های جهان افتاده است و برخی تلاش می‌کنند تا از روی خصم این پدیده شوم را به عنوان چهره‌ای خشن از اسلام نشان دهند.
رییس مرکز پژوهش‌های مجلس یادآور شد: دوری گزیدن از تفرقه، قومی گرایی و طائفه‌گری باید اصول کار کشورهای اسلامی قرار گیرد تا وحدت لازم برای همکاری بین کشورهای مسلمان به وجود آید.
وی با اشاره به نقش مهم و تاثیرگذار علمای اسلامی در شناساندن چهره واقعی جهان اسلام به دنیا، گفت: جهان اسلام و به ویژه جوانان مسلمان و غیرمسلمان دنیا تشنه شناخت اسلام واقعی هستند که این مهم وظیفه ما را در فرستادن پیام واقعی دین اسلام مهم‌تر می‌کند.
 عضو کمیته اجرایی بین المجالس اسلامی با تاکید بر همکاری های دینی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری مالی،یادآور شد: زبان وحدت آفرین اسلام زمینه همکاری‌های بسیاری بین کشورهای اسلامی به ویژه بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری مالی به وجود آورده است که باید از این زبان مشترک به بهترین شکل ممکن استفاده کرد.
شیخ شریف حیدرا رهبر دینی مسلمانان جمهوری مالی نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از دیدار با هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران، گفت: ما به دلیل وجود مبانی مشترک همچون دین اسلام با جمهوری اسلامی ایران احساس برادری داریم.
وی افزود: حمهوری اسلامی ایران به اهل بیت (ع) احترام می‎‌گذارند و ما می خواهیم مراتب اکرام خود را ر این خصوص نشان دهیم.
رهبر دینی مسلمانان جمهوری مالی تصریح کرد: هرکسی که حضرت رسول اکرم (ص) را قبول دارد باید اهل بیت (ع) ایشان را نیز دوست داشته باشد.
وی ملاقات با هیئت پارلمانی جمهوری اسلامی ایران را افتخار بزرگی دانست و گفت: ما با ایرانی ها یک خانواده ایم چرا که محب اهل بیت (ع) هستیم.
شیخ شریف حیدرا با بیان اینکه در جمهوری مالی در مقابل سلفی گری و افراطی گری ایستاده ایم، گفت: زمینه‌های بسیاری جهت همکاری بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری مالی به ویژه در زمینه امور دینی وجود دارد.
 جلالی در پایان این دیدار طی مصاحبه‌ای باکانال ماهواره ای شریف، به ترسیم اهداف خود از سفر به کشور مالی و ملاقات با شیخ شریف حیدرا رهبر دینی مسلمانان جمهوری مالی پرداخت.


 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet