هدر موبایل
1395/11/09 07:45:14
سرویس فرهنگی
کاتب:

دو سوم بازار کاغذ، وارداتی است/ پایین بودن تعرفه واردات کاغذ مانعی برای تولید داخلی نیست

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اعتقاد دارد آمار و ارقام مرتبط با نیاز کشور به کاغذ نشان دهنده تامین دو سوم بازار از طریق واردات است لذا افزایش تعرفه به نفع نیست و باید تلاش کرد که تعرفه کاغذ را پایین نگه داشت.
دو سوم بازار کاغذ، وارداتی است/ پایین بودن تعرفه واردات کاغذ مانعی برای تولید داخلی نیست عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اعتقاد دارد آمار و ارقام مرتبط با نیاز کشور به کاغذ نشان دهنده تامین دو سوم بازار از طریق واردات است لذا افزایش تعرفه به نفع نیست و باید تلاش کرد که تعرفه کاغذ را پایین نگه داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105299004484.jpg دو,سوم,بازار,کاغذ،,وارداتی,است/,پایین,بودن,تعرفه,واردات,کاغذ,مانعی,برای,تولید,داخلی,نیست Icana

غلامرضا کاتب در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به موضوعات مطرح شده در خصوص افزایش تعرفه واردات کاغذ از 5 به 10 درصد، گفت: نباید تعرفه‌گذاری در بخش واردات طوری تنظیم شود که موجب بروز آسیب در بخش‌های مختلف شود و باید به عرضه و تقاضا در این صنعت نیز توجه شود.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مانعی برای تولید کاغذ در کشور وجود ندارد و هیچ فرد نمی‌خواهد جلوی تولید داخلی را بگیرد، اظهارکرد: مسئولان باید در صنعت تولید کاغذ، زمینه تقویت تولید داخلی را فراهم کنند و در این میان با تعرفه‌گذاری مناسب رقابت منطقی در این عرصه ایجاد شود.  

وی با اشاره به اینکه دولت باید ارزیابی مناسبی در خصوص واردات یا تولید کاغذ در داخل کشور داشته باشد تا مصرف‌کنندگان آسیب نبینند، ادامه داد: برای همگان واضح است که کاغذ در تولید محصولات فرهنگی نقش پررنگی دارد؛ از این رو نباید زمینه بروز آسیب در فعالیت‌های فرهنگی را بوجود بیارویم.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروزه تولید کاغذ صرفا به قطع درختان ختم نمی‌شود و از سایر مواد دیگر نیز کاغذ تولید می‌شود، افزود:متاسفانه کاغذ در کشور به درستی مصرف نمی‌شود؛ از این رو باید با افزایش بهره‌وری در تولید کاغذ و مصرف صحیح، میزان سرانه استفاده از کاغذ را کنترل کرد تا نیاز به اتخاذ سیاست‌های خاصی در این عرصه نباشد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نباید فراموش کرد که آمار و ارقام مرتبط با نیاز کشور به کاغذ نشان دهنده تأمین دو سوم بازار این محصول از طریق واردات است لذا افزایش تعرفه به نفع نیست و باید تلاش کرد که تعرفه کاغذ را پایین نگه داشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet