هدر اصلی
1395/11/08 13:49:54
سرویس فرهنگی
پژمان‌فر:

برگزاری همایش برای تحقق اهداف مشهد 2017 کافی نیست/ مشهد، مقصد گردشگری مسلمانان شود

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد از در نظر گرفته شدن برنامه‌های مرتبط با رویداد «مشهد ۲۰۱۷» صرفا در حد برگزاری همایش، تصریح کرد: مشهد ۲۰۱۷ فرصتی است تا این شهر مقدس به عنوان یک مقصد بسیار مناسب به گردشگران مسلمان دنیا معرفی شود.
برگزاری همایش برای تحقق اهداف مشهد 2017 کافی نیست/ مشهد، مقصد گردشگری مسلمانان شود رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد از در نظر گرفته شدن برنامه‌های مرتبط با رویداد «مشهد 2017» صرفا در حد برگزاری همایش، تصریح کرد: مشهد ۲۰۱۷ فرصتی است تا این شهر مقدس به عنوان یک مقصد بسیار مناسب به گردشگران مسلمان دنیا معرفی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201610101279218664.jpg برگزاری,همایش,برای,تحقق,اهداف,مشهد,2017,کافی,نیست/,مشهد،,مقصد,گردشگری,مسلمانان,شود Icana

نصرالله پژمان‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه معرفی «مشهد» به‌عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام (مشهد ۲۰۱۷) فرصت مغتنمی است که باید جدی گرفته شود، گفت: با توجه به فرصت به دست آمده می‌توان زمینه تعامل بیشتر کشورهای اسلامی را فراهم کرد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروزه گردشگران مسلمان به دنبال فضایی هستند که بتوانند تفریحی بر مبنای ارزش‌های دینی داشته باشند، اظهار کرد: بر این اساس رویداد «مشهد ۲۰۱۷» فرصتی است تا مشهد را به عنوان یک مقصد بسیار مناسب به گردشگران مسلمان دنیا معرفی کرد.

وی با تاکید بر اینکه متاسفانه مسئولان برنامه‌های مرتبط با رویداد «مشهد 2017» را صرفا در حد برگزاری همایش در نظر گرفته‌اند، ادامه داد: مسئولان باید اقداماتی انجام دهند که در پایان سال 2017 بتوان میزان آشنایی مسلمانان و حضورشان در مشهد را افزایش داد.

پژمان‌فر با اشاره به اینکه در نظر گرفتن مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام امکان معرفی ظرفیت‌های ایران اسلامی را به دنیا فراهم کرده لذا مسئولان باید اقدامات مناسب‌تری انجام دهند، افزود: متاسفانه برنامه ریزی مناسبی برای این اتفاق مهم درنظر گرفته نشده و صرفا در سربرگ برنامه‌های معمول دستگاه‌های اجرایی، عنوان «مشهد 2017» ذکر شده است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید بودجه مناسبی برای چنین رخداد مهمی درنظر گرفته می‌شد، تصریح کرد: باید اذعان کرد که در بودجه سال جاری هیچ اعتباری برای رویداد «مشهد 2017» درنظر گرفته نشده و در بودجه سال 96 نیز در جدول 17 اعتباری ذکر شده که برخی به دنبال حذف این جدول هستند؛ البته در صورت عدم حذف این جدول هم باید گفت که عموما اعتبارات این بخش به طور صددرصد تخصیص نمی‌یابد.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به شدت نگران تحقق اهداف رویداد «مشهد 2017» هستیم و می‌توان گفت که مراسم افتتاحیه چنین رخداد مهمی به عبارتی مراسم اختتامیه بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet