هدر اصلی
1395/11/09 11:06:01
سرویس سیاسی
سالک در واکنش به تبرئه متهمان فاجعه سقوط جرثقیل در مکه مطرح کرد؛

ضرورت شکایت خانواده‌ شهدای فاجعه سقوط جرثقیل در مکه به دادگاه‌های بین‌المللی

نماینده مردم اصفهان در مجلس معتقد است پیمانکار طرح‌های عمرانی اطراف خانه کعبه مرتبط با شاهزادگان سعودی است لذا تبرئه متهمان سانحه سقوط جرثقیل دور از ذهن نبود.
ضرورت شکایت خانواده‌ شهدای فاجعه سقوط جرثقیل در مکه به دادگاه‌های بین‌المللی نماینده مردم اصفهان در مجلس معتقد است پیمانکار طرح‌های عمرانی اطراف خانه کعبه مرتبط با شاهزادگان سعودی است لذا تبرئه متهمان سانحه سقوط جرثقیل دور از ذهن نبود. https://cdn.icana.ir/d/019/109809.jpg ضرورت,شکایت,خانواده‌,شهدای,فاجعه,سقوط,جرثقیل,در,مکه,به,دادگاه‌های,بین‌المللی Icana

احمد سالک در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تبرئه متهمان حادثه سقوط جرثقیل در مکه ازسوی دادگاهی در عربستان، گفت: سران عربستان و آل سعود مزدوران آمریکا هستند و صرفا نام خادم حرمین شریفین را یدک می کشند لذا چندان جای تعجب ندارد که متهمان سقوط جرثقیل که طی آن بیش از 110 تن از حجاج به شهادت رسیدند، تبرئه شوند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه جریان حاکمیت در عربستان همان میزان قدرت برخورد آنهاست، عنوان کرد: نکته مورد توجه این است که پیمانکارانی که اطراف خانه کعبه کار می کنند از عناصر حکومتی هستند و ارتباط با شاهزاده های سعودی دارند.

وی تأکید کرد: وقتی پیمانکار به یکی از شاهزادگان سعودی وصل باشد نمی تواند محکوم شود چرا که شأن حکومت به هم می خورد لذا شاهد تبرئه آنها هستیم و در آینده باید منتظر همین زیر بار نرفتن در خصوص فاجعه منا نیز باشیم.

سالک ادامه داد: جمهوری اسلامی نباید به هیچ وجه در این زمینه کوتاه بیاید و حتی خانواده های جان باختگان این فاجعه باید راه های قانونی دیگر را پیش گرفته و علیه حکومت عربستان به دادگاه های بین المللی شکایت کنند.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان در خصوص نوع برخورد جمهوری اسلامی در جریان مذاکرات مجدد برای اعزام حجاج در سال 96 که ازسوی سعودی‌ها صورت گرفت، خاطرنشان کرد: طرح مذاکره مجدد برای اعزام حجاج ایرانی به عربستان از سوی مقامات این کشور دلایل متعددی دارد که عمده آنها شکست عربستان در بحث یمن، سوریه، عراق، لبنان و حتی بحرین و نقش اساسی جمهوری اسلامی در معادلات منطقه است همچنین نقش بازدارندگی جمهوری اسلامی در بعد نظامی، ورشکستگی مالی نظام عربستان و اختلاف شدید در داخل حکومت عربستان از دیگر دلایل تلاش آنها برای مذاکرات مجدد است که باید مسئولان کشور در این زمینه اصل حکمت، عزت و استقلال را مد نظر قرار دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet