هدر اصلی
1395/11/09 13:07:41
سرویس دیگر رسانه‌ها
رییس سازمان محیط زیست:

شاخص بنزن در تولید بنزین به استاندارد نزدیک شد

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: شاخص بنزن که یک آلاینده خطرناک و سرطان زا است به حدود استاندارد نزدیک شده است.
شاخص بنزن در تولید بنزین به استاندارد نزدیک شد رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: شاخص بنزن که یک آلاینده خطرناک و سرطان زا است به حدود استاندارد نزدیک شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/102244.jpg شاخص,بنزن,در,تولید,بنزین,به,استاندارد,نزدیک,شد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، معصومه ابتکار در مراسم جایگزینی ۴۰ هزار دستگاه تاکسی فرسوده اظهار داشت: از ابتدای سال ۹۲ تا ۶ بهمن همان سال در تهران ۱۷۵ روز سالم و پاک داشتیم که این تعداد طی سال جاری ۲۳۴ روز بوده است و هوای تهران به طور تدریجی در حال بهبود است.

وی ادامه داد: در اصفهان نیز تعداد روزهای سالم و پاک در سال ۹۵ نسبت به ۹۲، سه برابر شده است.

ابتکار افزود:  طبق گزارش هفته پیش وزیر بهداشت در جلسه دولت، تعداد بیماران ناشی از آلودگی هوا در کلان شهرها طی ۳ سال اخیر رو به کاهش بوده است.

ابتکار با اشاره به پیگیری لایحه هوای پاک و تبدیل آن به قانون در مجلس، اظهار داشت: در دولت یازدهم برنامه هایی برای بهبود کیفیت هوا اجرا شد که نوسازی ناوگان خودروهای فرسوده، ارتقای کیفیت سوخت، حذف بنزین آلوده پتروشیمی ها و جایگزینی استاندارد یورو ۴ در کلان شهرها از جمله این اقدامات است.

وی در ادامه تصریح کرد: تولید موتورهای انژکتوری از ابتدای مرداد امسال در کشور آغاز شده و حالا به سمت تولید خودروهای هیبریدی و برقی و موتورسیکلت های برقی حرکت می کنیم.

به گزارش فارس، گفته ابتکار در دولت یازدهم ۹۱۵ هزار دستگاه خودروی فرسوده از رده خارج شده است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: در سال ۹۲ مصرف مازوت در نیروگاه ها بیش از ۴۵ درصد بود که حالا کاهش یافته و بیش از ۸ تا ۹ نبوده است.

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet