هدر اصلی
1395/11/09 14:10:12
سرویس سیاسی
اصغر سلیمی:

بررسی موضوع تخصصی شدن اعضای شورای شهر در کمیسیون شوراها / با تخصصی شدن شوراها با کمبود کاندیدا مواجه می شویم

عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تخصصی شدن اعضای شورای شهر در کمیسیون بررسی شد اما هنوز به جمع بندی نرسیده ایم.
بررسی موضوع تخصصی شدن اعضای شورای شهر در کمیسیون شوراها / با تخصصی شدن شوراها با کمبود کاندیدا مواجه می شویم عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تخصصی شدن اعضای شورای شهر در کمیسیون بررسی شد اما هنوز به جمع بندی نرسیده ایم. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103525596454.jpg بررسی,موضوع,تخصصی,شدن,اعضای,شورای,شهر,در,کمیسیون,شوراها,/,با,تخصصی,شدن,شوراها,,با,کمبود,کاندیدا,مواجه,می,شویم Icana

اصغر سلیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه در قانون انتخابات اعضای شورای شهر به تخصص کاندیداها اشاره ای نشده است، اظهار داشت: تا کنون برای اینکه افراد متخصص به شورای شهر و روستا راه یابند، قانونی در نظر گرفته نشده است البته به این دلیل است که انتخابات شوری روستاها تخصصی انجام شود با مشکل کاندیدا شدن مواجه خواهیم شد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: در حال حاضر بدون در نظر گرفتن نگاه تخصصی به شوراها، در انتخابات اعضای شورای روستاها با کمبود کاندیدا مواجه هستیم اما لازم می دانیم در شهرهای بزرگ، اعضای شورای شهر بر اساس تخصص مورد نیاز مدیریت شهری انتخابات انجام شود.

وی گفت: با توجه به اینکه اعضای شورای شهرها از تخصص لازم برخوردار نیستند باعث نارسایی هایی در مدیریت شهری شد، با حادثه پلاسکو این نارسایی بیش از گذشته لمس و درک شد.

این نماینده تاکیدکرد: اگر انتخابات اعضای شورای شهرها بر اساس تخصص و توان علمی کاندیداها صورت بگیرد می توان در تمام حوزه های شهری از جمله معماری، حمل و نقل، ترافیک و محیط زیست خروجی بهتری داشت، همچنین لازم می دانم که مدرک تحصیلی کاندیداهای شورای شهر را از لیسانس به فوق لیسانس افزایش دهیم تا افراد خبره تر در شوراها راه یابند.

عضو کمیسیون هیات رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس اظهار داشت: در کمیسیون شوراها تخصصی شدن کاندیداهای اعضای شورای شهر بررسی شده است اما هنوز بررسی ها نهایی نشده تا بتوان در قالب طرح موضوع را مطرح کنیم و تحولی در ترکیب شورای شهر و روستا ایجاد کنیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet