هدر اصلی
1395/11/09 15:25:42
سرویس بین الملل
در دیدار بانوان نماینده ایران با قائم‌مقام وزیر زنان‌وخانواده مالی تاکید شد؛

حضور و جایگاه زنان در ایران الگویی مناسب برای کشورهای اسلامی است

در دیدار بانوان نماینده ایران با قائم‌مقام وزیر زنان‌وخانواده جمهوری مالی بر اهمیت حفظ جایگاه بانوان و خانواده در جوامع اسلامی براساس قوانین دین اسلام، تاکید شد.
حضور و جایگاه زنان در ایران الگویی مناسب برای کشورهای اسلامی است در دیدار بانوان نماینده ایران با قائم‌مقام وزیر زنان‌وخانواده جمهوری مالی بر اهمیت حفظ جایگاه بانوان و خانواده در جوامع اسلامی براساس قوانین دین اسلام، تاکید شد. https://cdn.icana.ir/d/019/51081.jpg حضور,و,جایگاه,زنان,در,ایران,الگویی,مناسب,برای,کشورهای,اسلامی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، طیبه سیاوشی شاه عنایتی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس و معصومه آقاپور علیشاهی نماینده مردم شبستر در مجلس، در حاشیه دوازدهمین دوره اجلاس اتحادیه مجالس عضو کشورهای سازمان همکاری‌های اسلامی با محمد اطهر مایگا قائم مقام وزیر امور زنان و خانواه جمهوری مالی دیدار و گفتگو کردند.

طیبه سیاوشی شاه عنایتی در این نشست با اشاره به جایگاه بانوان و خانواده در دین مبین اسلام، تصریح کرد: کشورهای مسلمان باید در قوانین خود حقوق زنان را بر اساس مبانی اسلام مورد توجه قرار دهند تا زن به جایگاه واقعی خود براساس آنچه در دین اشاره شده است، دست پیدا کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات ، اسلامشهر و پردیس در مجلس، تصریح کرد: زنان در جمهوری اسلامی ایران از جایگاه و امنیت ویژه‌ای برخوردار هستند و قوانینی جامع برای حفظ حقوق و جایگاه آنها در قانون وجود دارد.

وی افزود: حضور 17 نماینده زن در دهمین دوره فعالیت مجلس شورای اسلامی بیانگر حضور تاثیر‌گذار زنان در جمهوری اسلامی ایران است که می‎تواند به عنوان الگویی در جوامع اسلامی مورد استفاده قرار گیرد.


سیاوشی شاه عنایتی زنان، خانواده و فرزندان را از مبانی زیرساختی یک جامعه دانست و تصریح کرد: دشمنان اسلام برای تخریب جوامع اسلامی زن و خانواده را مورد هجمه قرار داده‌اند و تلاش می کنند تا از این طریق کانون‌های بنیادین جوامع اسلامی را مورد تهدید قرار دهند که این وظیفه سیاستگذاران و تصمیم‌گیران را مهمتر می‌کند.

معصومه آقاپور علیشاهی نیز در این نشست اسلام را مترقی‌ترین دین در خصوص زنان و خانواده دانسته و تصریح کرد: قرآن به عنوان معجزه آسمانی نسخه‌ای کامل و مترقی برای حضور زنان در زندگی و اجتماع است.

وی افزود: در دوره‌های مختلف مجلس شورای اسلامی قوانین متعددی در خصوص حمایت از بانوان‌، کودکان و خانواده در قوه مقننه جمهوری اسلامی ایران به تصویب رسیده است که همه آنها بیانگر توجه مردم سالاری دینی در ایران به امور زنان و خانواده است.

نماینده مردم شبستر در مجلس یادآور شد: زنان در جمهوری اسلامی ایران بر خلاف جوامع غربی که زن به عنوان ابزار مورد استفاده قرار می‌گیرد به عنوان یکی از مولفه‌های اصلی پیشرفت و توسعه در جامعه حضور دارند.

این نماینده مجلس بانوان و کودکان را زیرساخت مبنایی جامعه دانست و تصریح کرد: جوامع اسلامی برای حفظ بنیان خانواده و ماهیت اسلامی جامعه باید به امور و نیازهای بانوان توجه ویژه داشته باشند.

آقاپور علیشاهی تاکید کرد: قوانین جمهوری اسلامی ایران در حوزه زنان و خانواده می‌تواند به عنوان الگویی قابل استفاده در کشورهای اسلامی باشد.

محمد اطهر مایگا قائم مقام وزیر امور زنان جمهوری مالی نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از این دیدار و صحبت‌های ارائه شده گزارشی از روند فعالیت‌ها، رویکردها و اقدامات انجام گرفته وزارت زنان و خانواده جمهوری مالی ارائه کرد.

وی همچنین ساز و کارهای قانونی در خصوص امور بانوان و خانواده در جمهوری مالی را تشریح و تبیین کرد.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet