هدر موبایل
1395/11/10 14:47:57
سرویس اجتماعی
نجفی مطرح کرد:

شهرداری مسئول رفع خطر از ساختمان‌های نا ایمن/ لزوم پرهیز مسئولان از فرافکنی در انجام وظایف

نایب رییس مجمع نمایندگان تهران با تاکید براینکه شهرداری مسئول رفع خطر از ساختمان های ناایمن است، گفت: پلمب یکی از راهکارهای مقابله با فعالیت ساختمانی فرسوده و رفع خطراز آنها است.
شهرداری مسئول رفع خطر از ساختمان‌های نا ایمن/ لزوم پرهیز مسئولان از فرافکنی در انجام وظایف نایب رییس مجمع نمایندگان تهران با تاکید براینکه شهرداری مسئول رفع خطر از ساختمان های ناایمن است، گفت: پلمب یکی از راهکارهای مقابله با فعالیت ساختمانی فرسوده و رفع خطراز آنها است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605100703949253.jpg شهرداری,مسئول,رفع,خطر,از,ساختمان‌های,نا,ایمن/,لزوم,پرهیز,مسئولان,از,فرافکنی,در,انجام,وظایف Icana

محمدرضا نجفی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص اینکه کدام دستگاه مسئول پلمب و جلوگیری از فعالیت ساختمان‌های تجاری فرسوده و با درجه ایمنی پایین است، گفت: دستگاه‌های متعددی در ابعاد مختلف در جلوگیری از فعالیت در ساختمان های تجاری ناایمن نقش دارند اما شهرداری به طور قانونی مسئول رفع خطر از ساختمان های ناایمن است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهرو پردیس درمجلس شورای اسلامی، افزود: مسئولیت رفع خطر از ساختمان‌های فرسوده و ناایمن مطابق بند 14 ماده 55 قانون شهرداری‌ها به عهده مسئولان شهرداری است.

وی با بیان اینکه رفع خطر مراحل و سطوح مختلفی دارد، با بیان اینکه یکی از اقدامات در رفع خطر پلمب و جلوگیری از فعالیت  در ساختمان‌های تجاری ناایمن است، تصریح کرد: اقدامات متعدد دیگری هم می توان در جهت رفع خطر انجام داد که این موضوع بستگی به شرایط ساختمان دارد و باید از روش‌های متفاوتی دراین خصوص استفاده کرد؛ از این رو پلمب و جلوگیری از فعالیت یکی از راهکارها است.

نجفی با تاکید بر اینکه پلمب تنها راهکار مقابله با فعالیت ساختمان‌های تجاری نا ایمن و فرسوده نیست، گفت: رفع خطر از ساختمان‌های عمومی و تجاری بر عهده شهرداری است، البته در شرایط وقوع یک بحران نمی توان دستگاه ها و نهادهای مختلف را بدون دلیل و انجام بازرسی ها و بازبینی های لازم متهم کرد.

وی درباره مسئولیت وزارت کار در مراکز تجاری که فعالیت کارگری در آن قابل انجام است، گفت: وزارت تعاون و کار در رفع خطر از مراکز تجاری که درآن فعالیت های کارگری و کارگاهی صورت می گیرد هیچ مسئولیتی ندارد، اما نسبت به ایمنی محیط کارگاه ها و فضاهای تولیدی دارای مسئولیت های مهمی است.

این نماینده مردم درمجلس دهم با اشاره به اینکه فعالیت وزارت کار مستلزم شناخته شدن ساختمانی به عنوان یک محیط کاری است، افزود: اگر ساختمانی به عنوان یک محیط کاری و کارگاهی شناخته شود، وزارت کار در ایجاد و افزایش سطح ایمنی کار وظایفی را برعهده دارد، اما مباحث مربوط به ایجاد ایمنی ورفع مخاطرات شهری و خطرات موجود در فضاهای عمومی بر عهده شهرداری قرار دارد.

نایب رییس مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: دستگاه ها و مسئولان باید به مسئولیت های خود درحفاظت از جان و مال مردم و ایجاد امنیت روانی به خوبی عمل کرده و از فرافکنی بپرهیزند، همچنین پیش بینی های لازم را درجلوگیری از وقوع بحران ها و مشکلات به درستی انجام دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet