هدر موبایل
1395/11/10 07:30:00
سرویس سیاسی
سید حمیدرضا کاظمی:

تلاش مجلس برای تخصصی شدن شوراهای شهر و روستا/ شورای های شهر به اتاق فکر نیازمند هستند

نایب رئیس کمیسیون شوراها بر لزوم تخصصی شدن شوراهای شهر و روستا تاکیدکرد.
تلاش مجلس برای تخصصی شدن شوراهای شهر و روستا/ شورای های شهر به اتاق فکر نیازمند هستند نایب رئیس کمیسیون شوراها بر لزوم تخصصی شدن شوراهای شهر و روستا تاکیدکرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103337578254.jpg تلاش,مجلس,برای,تخصصی,شدن,شوراهای,شهر,و,روستا/,شورای,های,شهر,به,اتاق,فکر,نیازمند,هستند Icana

سیدحمیدرضا کاظمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص قانون انتخابات اعضای شورای شهر و روستا اظهار داشت: در این قانون شاخصی برای کاندیداها در نظر گرفته نشده است و نمی توان ثبت نام کاندیداها را محدود به تخصص یا مدرک خاصی کرد.

نماینده مردم پلدختر در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: اما شورای شهر و روستا به تخصص افراد برای خروجی بهتر در مدیریت شهری نیازمند است.

وی گفت: ثبت نام در انتخابات شورای شهر و روستا شرایط عمومی دارد و هر فردی می تواند برای حضور در شورای شهر اعلام آمادگی کند اما وظیفه گروه‌های سیاسی است که در لیست خود برای اعضای شورای شهر افرادی را در نظر بگیرند که از تخصص لازم برای مدیریت شهری داشته باشند.

این نماینده افزود: لازم است که برای ورود افراد تخصصی به شورای شهر، موارد مدنظر قانونی شود اما از آنجایی که زمان تا انتخابات شورای شهر کوتاه است نمی توان این تغییرات را در دوره بعدی اعمال کرد.

کاظمی تاکید کرد: باید توجه کرد که از یک طیف خاص و یک تخصص خاص کل ترکیب شورای شهر را تشکیل ندهند، شورای شهر نیازمند افراد متخصص در امور مختلف است این موضوع یکی از مهمترین دغدغه های کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس است باید با افراد متخصص نشست هایی برگزار کنیم تا بتوانیم بهترین راهکار برای تخصصی شدن شورای شهر را پیدا و قانونی کنیم.

عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شورای شهر به بازوی کارشناسی و تخصصی نیازمند است به نوعی باید به فکر ایجاد اتاق فکری در شورای شهر ها بود این مسئله می تواند به طور خودجوش در شورای شهر و روستا شکل بگیرد اما اگر نیازمند قانون باشند مجلس حتما به آنها کمک خواهند کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet