هدر اصلی
1395/11/10 08:16:11
سرویس سیاسی
صفاری نطنزی:

گروه 1+5 مصر به اجرای برجام حتی بدون حضور آمریکا است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است از آنجایی که سند بین المللی برجام قطعنامه شورای امنیت است بین کشورهای مذاکره کننده لازم الاجرا بوده و کشورها ملزم به اجرای تعهدات خود هستند.
گروه 1+5 مصر به اجرای برجام حتی بدون حضور آمریکا است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است از آنجایی که سند بین المللی برجام قطعنامه شورای امنیت است بین کشورهای مذاکره کننده لازم الاجرا بوده و کشورها ملزم به اجرای تعهدات خود هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605100991342728.jpg گروه,1+5,مصر,به,اجرای,برجام,حتی,بدون,حضور,آمریکا,است Icana

مرتضی صفاری نطنزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اظهارات مکرر ترامپ درخصوص نقض برجام، گفت: در سند برجام پیش بینی شده که اگر یکی از کشورهای عضو به تعهدات خود عمل نکرد می توانیم موضوع را بررسی کرده و روند اجرا را با سایر اعضا ادامه دهیم.

نماینده مردم نطنز و قمصر در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: طبق برجام این مورد پیش بینی شده که در صورت حرکت یکی از طرف های عضو در خارج از چارچوب، آن کشور از روند اجرای برجام خارج شود که البته فارغ از این که این موضوع به نفع یا ضرر ماست، این مطلب مهم است که طرفی که از روند اجرای یک سند بین المللی خارج می شود قطعا در عرصه بین الملل با مشکلاتی برخورد می کند.

وی افزود: در این بین طبق گزارش هایی که می رسد گروه 1+5 مصر است منهای آمریکا به اجرای سند برجام و تلاش برای حفظ مفاد آن ادامه دهد که این اقدام به نفع تمام طرف های مذاکره است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: از سوی دیگر از آنجایی که برجام به عنوان یک سند بین المللی و قطعنامه شورای امنیت است بین کشورهای امضا کننده لازم الاجرا بوده و به راحتی کشورها نمی توانند آن را نقض کنند که در این میان جمهوری اسلامی نیز به عنوان یکی از طرف های این قرارداد بر حفظ و اجرای مفاد آن متعهد بوده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet