هدر اصلی
1395/11/10 13:04:52
سرویس سیاسی
گودرزی با اشاره به برگزاری رزمایش مشترک نیروی دریایی فرانسه، انگلیس، آمریکا در منطقه خلیج فارس:

ماجراجویی نظامی آمریکا در شرایط ترامپیسم؛ هراس مثلت فرانسه، آمریکا و انگلیس از قدرت نظامی ایران

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: کشورهای فرا منطقه ای همواره از قدرت نظامی ایران هراس داشته اند و از تمام توان خود برای مقابله با کشورمان استفاده کردند، اما این دست اقدامات نمی تواند از قدرت منطقه ای جمهوری اسلامی بکاهد.
ماجراجویی نظامی آمریکا در شرایط ترامپیسم؛ هراس مثلت فرانسه، آمریکا و انگلیس از قدرت نظامی ایران عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: کشورهای فرا منطقه ای همواره از قدرت نظامی ایران هراس داشته اند و از تمام توان خود برای مقابله با کشورمان استفاده کردند، اما این دست اقدامات نمی تواند از قدرت منطقه ای جمهوری اسلامی بکاهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109562648800.jpg ماجراجویی,نظامی,آمریکا,در,شرایط,ترامپیسم؛,هراس,مثلت,فرانسه،,آمریکا,و,انگلیس,از,قدرت,نظامی,ایران Icana

مسعود گودرزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به برگزاری رزمایش مشترک نیروی دریایی فرانسه، انگلیس، آمریکا در منطقه خلیج فارس، گفت: این گونه اقدامات کشورهای فرامنطقه ای، اقدام تازه ای برای ملت های منطقه نیست و ما همواره شاهد حضور نیروهای نظامی کشورهای غربی در منطقه خاورمیانه بوده ایم.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در شرایط کنونی بعد از پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری، دو رویکرد از سوی جمهوری خواهان مطرح می شود، عده ای از آن ها بر این اعتقاد هستند که دولت آمریکا باید تمام تمرکز خود را برای تقویت بنیه داخلی و موضوعات داخلی ایالات متحده بگذارد، اما جمعی دیگر از جمهوری خواهان معتقد به حضور و نقش آفرینی بین المللی آمریکا هستند.

وی گفت: حال به نظر می رسد که اظهارات و وعده های ترامپ درباره تمرکز بر مسائل آمریکا، تنها مصرف داخلی داشته است، از این رو رزمایش آتی آمریکا با فرانسه و انگلیس نشان می دهد که ایالات متحده دست از ماجراجویی های خود در مناطق بر نمی دارد و به دنبال کسب منافع نامشروع خود در این عرصه است.

گودرزی ادامه داد: جمهوری اسلامی همواره حضور کشورهای بیگانه را عامل بی ثباتی منطقه می داند و راه حل مشکلات و مسائل بحرانی در هر منطقه تنها به دست بازیگران منطقه ای صورت می گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با اشاره به شبیه سازی تقابل با ایران در رزمایش مشترک نیروی دریایی فرانسه، انگلیس، آمریکا در منطقه خلیج فارس، گفت: کشورهای فرا منطقه ای و متجاوز همواره از قدرت نظامی جمهوری اسلامی هراس داشته اند و این مسئله موجب شد که از تمام توان خود برای مقابله با کشورمان استفاده کنند، اما به طور حتم این دست اقدامات نیز نمی تواند از قدرت و نفوذ منطقه ای جمهوری اسلامی بکاهد.

نیروی دریایی ارتش سلطنتی انگلیس رهبری یک رزمایش نظامی با مشارکت ناوهای جنگی فرانسه و آمریکا در هفته آینده را به عهده خواهد داشت.

پایگاه «میدل‌ایست‌آی» نوشته است رزمناوهای سه کشور در این رزمایش تقابل با ایران را شبیه‌سازی خواهند کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet