هدر موبایل
1395/11/10 10:41:24
سرویس اقتصادی
فلاحتی:

زعفران باید بادرج محل تولید صادر شود/ برندسازی مجدد زعفران ایرانی درکشورهای اروپایی و حاشیه خلیج فارس

نماینده مردم قائنات درمجلس با بیان اینکه صادرات زعفران داخلی باید همراه با درج محل تولید محقق شود،گفت: عدم صادرات فرآوری شده زعفران ایرانی ،طلای سرخ را پس از فرآوری به کشور بازمی گرداند.
زعفران باید بادرج محل تولید صادر شود/ برندسازی مجدد زعفران ایرانی درکشورهای اروپایی و حاشیه خلیج فارس نماینده مردم قائنات درمجلس با بیان اینکه صادرات زعفران داخلی باید همراه با درج محل تولید محقق شود،گفت: عدم صادرات فرآوری شده زعفران ایرانی ،طلای سرخ را پس از فرآوری به کشور بازمی گرداند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607103427500753.jpg زعفران,باید,بادرج,محل,تولید,صادر,شود/,برندسازی,مجدد,زعفران,ایرانی,درکشورهای,اروپایی,و,حاشیه,خلیج,فارس Icana

فرهاد فلاحتی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره  وضعیت  تولید زعفران و قاچاق  پیاز زعفران درکشور،گفت: قاچاق پیاز زعفران به کشوری همچون افغانستان محقق شده است؛زیرا بخشی از کشت های زعفران کنونی در افغانستان نتیجه  این  نوع از  قاچاق است.

نماینده مردم قائنات درمجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:در حدود یک دهه است که ساماندهی وضعیت تولید محصولی همچون  زعفران آغاز  شده است و این درحالی است که ما دراین دهه  توانسته ایم صادرات  فله ای زعفران  را کاهش دهیم.

وی ادامه داد:اکثر صادرات زعفران در کشور به طریق بسته بندی شکیل عملیاتی می شود؛اما متاسفانه با این نوع صادرات  نیز ما در حال خروج ارز  از کشور هستیم.

فلاحتی افزود:بخشی از زعفران ایرانی پس از صادرات به کشورهای حوزه حاشیه خلیج  فارس و اروپایی بطور مجدد برندسازی می شود و به نام دیگر کشورها  به فروش می رسد.

وی  ادامه داد:عدم صادرات فرآوری شده  زعفران  ایراد اساسی است که  بر زعفران ایرانی واقف است و از همین رو می توان با فرآوری  محصولی همچون زعفران ،مشتقات فراوانی از  این محصول به طریقی  تولید کرد که برای کشور نیز ارزآوری به همراه داشته باشد.

عضوکمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس،یادآورشد:نمی توان  انکار کرد که  پیاز زعفران از مرزهای استان خراسان به طریق قاچاق وارد کشور افغانستان  می شود،در این راستا نیز شاهد افزایش کشت زعفران  در افغانستان  بوده ایم./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet