هدر اصلی
1395/11/10 11:21:35
سرویس دیگر رسانه‌ها
وزیر ارتباطات اعلام کرد:

رونمایی از مرحله دوم شبکه ملی اطلاعات در دهه فجر امسال

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: رونمایی از مرحله دوم شبکه ملی اطلاعات یکی از مهمترین برنامه های طراحی شده برای دهه فجر امسال است.
رونمایی از مرحله دوم شبکه ملی اطلاعات در دهه فجر امسال وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: رونمایی از مرحله دوم شبکه ملی اطلاعات یکی از مهمترین برنامه های طراحی شده برای دهه فجر امسال است. https://cdn.icana.ir/d/019/67037.jpg رونمایی,از,مرحله,دوم,شبکه,ملی,اطلاعات,در,دهه,فجر,امسال Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمود واعظی امروز(یکشنبه) افزود: افزون بر رونمایی از مرحله دوم شبکه ملی اطلاعات طرح های متعدد دیگری در در دهه فجر رونمایی می شود.

وی گفت: تاکید مرحله دوم شبکه ملی اطلاعات بر رونق کسب و کارهای اینترنتی است.

واعظی عنوان کرد: در همه روزهای دهه فجر انقلاب اسلامی امسال یک یا چند طرح در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات به بهره برداری می رسد که همه اینها توسعه هر چه بیشتر آی.سی.تی را به همراه دارد.

وی از رونمایی چندین دستاورد مهم بخش فناوری فضایی در چند روز آینده خبر داد و ادامه داد: مراسمی عصر چهارشنبه (سیزدهم بهمن ماه) همزمان با دومین روز دهه مبارک فجر برگزار و در آن از چند طرح فضایی کشور رونمایی می شود.

به گفته وی، نمایشگاهی از دستاوردهای بخش فضایی نیز همان روز برگزار می شود.

هفتم شهریورماه امسال از مرحله نخست شبکه ملی اطلاعات رونمایی شد تا به یکی دیگر از وعده های دولت یازدهم برای توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور جامه عمل پوشانده شود.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت ایران مردادماه امسال به خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: شبکه ملی اطلاعات دارای خصوصیاتی مانند افزایش کیفیت و سرعت خدمات داخلی با مناسب ترین قیمت، ارتقای فرهنگ، حفاظت از داده های مردم و مدیریت اقتصاد فضای مجازی است و دولت تدبیر و امید همه تلاش خود را برای پیاده سازی آن به عمل آورده است.

مشخصه های شبکه ملی اطلاعات در قانون آمده است، بند الف ماده 46 قانون برنامه پنجم توسعه نیز به چیستی این شبکه پرداخته و شورای عالی فضای مجازی نیز بایسته های آن را مشخص کرده است.

این شبکه افزون بر برخورداری از امنیت و مدیریت یکپارچه و استفاده حداکثری از فناوری داخلی به دلیل استفاده از محتواهای فاخری که در کشور تولید می شود، فرهنگ را ارتقا داده و حافظ سلامت استفاده کنندگان خواهد بود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات سوم شهریورماه درباره شبکه ملی اطلاعات گفت: شبکه ملی اطلاعات از جمله زیرساخت هایی است که در تسریع روند توسعه فناوری های ارتباطی و اطلاعاتی نقشی تاثیرگذار دارد؛ فرایندی که از 11 سال پیش در کشور مطرح شد اما تا آغاز دولت تدبیر و امید پیشرفت مطلوبی نداشت.

با آغاز دولت تدبیر و امید به دلیل تغییر رویکرد و توجه ویژه دولت به بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات و انتخاب آن به عنوان پیشران توسعه و توانمندساز بخش های دیگر، حمایت مجلس شورای اسلامی در تصویب لایحه ها و ماده واحده های پیشنهادی نیز شکل گرفت و فصل جدیدی برای توسعه این بخش به وجود آمد.

به گزارش ایرنا، شبکه ملی اطلاعات به عنوان اصلی ترین زیرساخت اطلاعاتی و ارتباطی کشور دربرگیرنده اهداف راهبردی فراگیر خدمات الکترونیک مانند دولت الکترونیک و افزایش بهره وری، کاهش وابستگی به شبکه اینترنت و توانایی اعمال مدیریت حداکثری بر دسترسی به آن، گسترش محتوای ایرانی- اسلامی و ارتقای سواد دیجیتال، افزایش کسب و کار دیجیتال و توسعه سهم آی.سی.تی در اقتصاد و استفاده از آن به عنوان موتور محرک توسعه، افزایش امنیت و قابلیت اطمینان فضای دیجیتال در بخش های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است.

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet