شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/03/12 13:23:00
سرویس سیاسی
دو دهه با رهبری انقلاب -5

بادامچیان: آیت‌الله خامنه‌ای برای مردم ایران خمینی دیگری است

**اسدالله بادامچیان اظهار داشت: بالاترین ره‌آورد بیست سال رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای حفظ جایگاه ایشان در بین مردم و مصداق همان شعار ملت است مبنی بر اینکه «خامنه‌ای خمینی دیگری است».

نماینده مردم تهران، ری،‌شمیرانات و اسلام‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت ضمن تسلیت سالگرد رحلت امام خمینی (ره) گفت: مدیریت مقام معظم رهبری در این دوره نشان داد که به خلاف تلاشی که از سوی دشمنان صورت گرفت، انقلاب اسلامی متکی به شخص نیست و اگر شخص امام (ره) از این دنیا برود انقلاب اسلامی صدمه نخواهد دید.

بادامچیان اظهار داشت: یکی از بزرگترین دستاوردهای ایشان اینست که به خوبی توانستند اصل ولایت فقیه عادل و آگاه را پس از امام (ره) تحقق بخشند.

وی افزود: شخصیت آیت الله خامنه‌ای به گونه‌ای برجسته بود که در نشست خبرگان رهبری برای انتخاب جانشین حضرت امام (ره) ایشان اکثریت قریب به اتفاق آرای اعضای خبرگان رهبری را از آن خود کردند.

بادامچیان تاکید کرد: اتفاق نظر برای انتخاب ایشان به نحوی بود که در دوره‌های بعدی نیز این تصمیم تایید و مورد تاکید قرار گرفت.

نماینده تهران با بیان اینکه رهبر انقلاب توانستند با عدالت و اخلاق، نمونه مثال زدنی برای حاکم عادل اسلامی باشند اظهار داشت: همین ویژگی‌ها باعث شد تا ملت ایران ایشان را با همان نگاهی که به امام خمینی (ره) داشتند ببینند و با توجه به نگاه دقیق و هوشمندانه ملت ایران رسیدن به چنین جایگاهی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی ارائه دیدگاه‌های فقهی ارزشمند از سوی آیت الله خامنه‌ای را از دبگر ره‌آوردهای رهبری ایشان طی سال‌های گذشته عنوان کرد و افزود: عمق فقاهت اسلامی و حوزوی را می‌توان در رویکرد گسترده و جامع ایشان دید.

بادامچیان در ادامه تواضع و مردمی بودن مقام معظم رهبری را از دیگر ویژگی‌های منحصر به فرد ایشان برشمرد و گفت: تواضع ایشان در جایگاهی است که در پذیرش مسئولیت رهبری به چیزی غیر از خدمت به مردم و مسئولیت شناسی نمی‌اندیشند به نحوی که پست و مقام هیچگاه نتوانست ایشان را تابع خودش کند بلکه شخصیت و روح بلند ایشان بود که همواره به مهمترین پست‌ها هم به چشم ابزار نگاه می‌کردند.

نماینده تهران سپس به تدبیر و لیاقت آیت الله خامنه‌ای اشاره کرد و گفت: این ویژگی‌ها باعث شد دستاوردهای بزرگی را در لبنان، فلسطین، عراق و دیگر کشورهای منطقه شاهد باشیم و همه اینها جدای از تلاش‌های ارزشمندی است که ایشان در راستای وحدت هرچه بیشتر بین شیعه و سنی در داخل ایران به کار بستند.

وی افزود: رهبر انقلاب در صحنه بین المللی به عنوان یک شخصیت ممتاز که مورد علاقه چهره‌های سیاسی است شناخته شده‌اند. به نحوی که حتی دشمنان نیز با ایشان از سر احترام برخورد می‌کنند و اقتدار ایشان را در نظام اسلامی پذیرفته‌اند.

بادامچیان خاطرنشان کرد: از دیگر ویژگی‌های ایشان حالات عبادی، عرفانی و توجه الی الله و سرزدن به فقرا و نیازمندان، حضور در گلزار شهداء و نشست و برخاست صمیمی و بدور از آلایش با اقشار مختلف مردم است.

وی افزود: ساده زیستی و سلامت خانواده از دیگر ویژگی‌های ارزشمند مقام معظم رهبری است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet