هدر اصلی
1395/11/10 11:56:26
سرویس دیگر رسانه‌ها
محمودی:

وضعیت اشتغال در کشور نگران کننده است

نماینده مردم شهرضا در مجلس گفت: وضعیت اشتغال در کشور نگران کننده است و لذا باید برای آن راهکار مناسبی ارائه شود.
وضعیت اشتغال در کشور نگران کننده است نماینده مردم شهرضا در مجلس گفت: وضعیت اشتغال در کشور نگران کننده است و لذا باید برای آن راهکار مناسبی ارائه شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201605103787641186.jpg وضعیت,اشتغال,در,کشور,نگران,کننده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سمیه محمودی در جلسه شورای اداری شهرستان شهرضا، اظهار کرد: متأسفانه زنگ خطر معضلات اجتماعی در کشور به صدا درآمده و لازم است با بسیج امکانات اداری موجود در کشور و استفاده از ظرفیت نهادهای مردمی برای مقابله با اینگونه از معضلات اقدامات اساسی انجام شود.

وی استفاده از ظرفیت مراکز آموزشی نظیر دانشگاه‌ها و مدارس را یکی از راهکارهای مؤثر در جهت کاهش آسیب های اجتماعی برشمرد و افزود: در قانون برنامه ششم توسعه کشور طرح های زیادی برای حل مشکلات کشور در بخش های مختلف به ویژه در حوزه آسیب ها و معضلات اجتماعی شده که پس از تصویب نهایی در شورای نگهبان و تدوین آن در قالب قوانین، به ادارات مختلف ابلاغ می‌شود.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اهمیت تلاش مدیران برای حل معضلات اجتماعی، از وضعیت اشتغال در کشور ابراز نگرانی کرد وگفت: باید برای کاهش آمار بیکاری تلاش کنیم اما قبل از آن ضروری است برای حفظ اشتغال موجود برنامه‌ریزی کنیم.

محمودی، تسهیل روند سرمایه گذاری در  شهرستان شهرضا و استان اصفهان را خواستار شد و افزود: متأسفانه استان اصفهان به یک استان سرمایه ‌گریز تبدیل شده و این در حالی است که با وجود یکسان بودن قوانین و مقررات در همه کشور، در سایر استان ها حمایت های بهتری از صاحبان سرمایه انجام می‌شود.

وی با تأکید بر ضرورت تعامل دستگاه‌های خدمات رسان با شرکت ها و کارگاه‌های تولیدی، اظهار کرد: تعطیلی هر واحد صنعتی و تولیدی باعث بیکاری جمعی از افراد و ایجاد آثار نامطلوب در اجتماع می‌شود، البته لزوم همکاری با این مراکز به معنی نقض مقررات و قوانین نیست.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در شرایط فعلی سرمایه‌گذاری در بخشهای مختلف تولیدی یک ایثار است، ضریب ریسک سرمایه گذاری بالا است و به همین دلیل باید بیشترین حمایت از سرمایه‌گذاران بشود.

محمودی در بخش دیگری از سخنان خود  استقرار مردم سالاری دینی را مهمترین هدف انقلاب اسلامی برشمرد و افزود: ایجاد رضایتمندی در مردم، ارزش مداری، حق مداری و قانون گرایی از جمله مهمترین اصولی است که برای استقرار مردم سالاری دینی باید رعایت شود.

وی اخلاص مدیران در خدمت رسانی به مردم را لازمه تحقق رضایتمندی مردمی دانست و گفت: باید شرایطی را فراهم کنیم که مردم از وضع موجود راضی باشند.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی عملکرد مدیران را در رابطه مستقیم با تضعیف یا تقویت نظام دانست و افزود: کوتاهی مسئولان در ارائه خدمات مناسب به مردم، بیشترین ضربه را به نظام وارد می‌کند.

محمودی در ادامه وقوع حادثه آتش سوزی در ساختمان پلاسکو و شهادت جمعی از آتش‌نشانان در آن واقعه را هشداری برای همه مسئولان در سراسر کشور دانست و تصریح کرد: لازم است تا با تجهیز مراکز مدیریت بحران و آموزش مأموران امداد و نجات، برای مقابله با حوادث غیر مترقبه آمادگی کافی ایجاد شود.

وی گفت: برخی از ارگان های دولتی اماکن بلا استفاده‌ای را در اختیار دارند که لازم است شناسایی و در جهت رفع نیازهای مردم در اختیار سازمان های مردم نهاد قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، دبیر مجمع نمایندگان استان اصفهان با تأکید بر ضرورت رعایت اصل مردم داری و پرهیز مدیران ادارات و نهادها از روزمرگی و فعالیت بدون ‌برنامه، اظهار کرد: مردم از عملکرد برخی از مدیران دستگاه‌های اجرایی رضایت کافی را ندارند و بدتر از همه اینکه عملکرد ضعیف این قبیل از مدیران باعث ایراد خدشه بر علمکرد مدیران دلسوز و فعال نیز شده است.

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet