هدر موبایل
1395/11/10 12:11:26
سرویس صحن
مخالفان اصلاح قانون شوراها مطرح کردند؛

ایجاد محدودیت با تغییر شرایط کاندیداهای انتخابات شوراها / لزوم اصلاح قانون بعد از انتخابات سال آینده

نمایندگان مخالف اصلاح قانون شوراها معتقدند تغییر شرایط برای کاندیداهای انتخابات شوراهای شهر سبب ایجاد محدودیت شده و مانع ورود هزاران نفر به دلایل مختلف می شود.
ایجاد محدودیت با تغییر شرایط کاندیداهای انتخابات شوراها / لزوم اصلاح قانون بعد از انتخابات سال آینده نمایندگان مخالف اصلاح قانون شوراها معتقدند تغییر شرایط برای کاندیداهای انتخابات شوراهای شهر سبب ایجاد محدودیت شده و مانع ورود هزاران نفر به دلایل مختلف می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201601102866655289.jpg ایجاد,محدودیت,با,تغییر,شرایط,کاندیداهای,انتخابات,شوراها,/,لزوم,اصلاح,قانون,بعد,از,انتخابات,سال,آینده Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مهرداد بائوج لاهوتی در نشست علنی امروز (یکشنبه 10 بهمن) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح یک فوریتی اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخاب شهرداران ضمن مخالفت با این طرح گفت: ساختار شوراها با تصویب این طرح تغییر کرده در صورتی که با انتخاب هیات نظارت بر انتخابات شوراها و تشکیل هیات مرکزی انتخابات و پس از آن تشکیل هیات نظارت بر شهرستان‌ها، فضا به مصلحت اصلاح شرایط منتخبان نیست.

رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس شورای اسلامی گفت: با اصلاح انتخابات شوراهای شهر و روستا، وزارت کشور به عنوان مجری و هیات نظارت بر انتخابات دچار سردرگمی خواهند شد، بنابراین با توجه به اینکه در آستانه انتخابات شوراهای شهر و روستا هستیم انجام این اصلاحات درست نیست و بهتر است بعد از انتخابات در زمان مناسب این اصلاحات صورت گیرد.

نادر قاضی‌پور دیگر مخالف طرح مذکور نیز انتخابات آتی شوراهای شهر و روستا را یادآور شد و گفت: تغییرات این قانون مشکلات و شبهه هایی ایجاد می کند، در واقع این اقدام سبب بروز تغییرات مربوط به منافع شخصی نمایندگان شده و بهتر است بعد از انتخابات اردیبهشت ماه سال آینده مشکلات این قانون برطرف شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح مذکور دارای ایراداتی است، تصریح کرد: در این طرح دولت اجازه دارد در هر منطقه ای که بخواهد انتخابات را به صورت الکترونیک برگزار کند. مدرک تحصیلی نیز نباید ملاک کاندیداهای انتخابات شوراهای شهر و روستا قرار گیرد، زیرا بسیاری از افراد با داشتن مدرک تحصیلی بالا درکی از مشکلات معیشتی مردم ندارند.

قاضی پور ادامه داد: انجام اصلاحات مذکور موجب می شود هزاران نفر به دلایل مختلف توسط هیات نظارت شهرستانی ردصلاحیت شوند، در صورتی که باید به هیات های استانی اجازه بررسی دقیق تر داده می شد تا هیات نظارت کشوری به طور تخصصی تر ورود پیدا کند.

عباس پوربافرانی نیز با مخالفت با طرح یک فوریتی اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخاب شهرداران گفت: امروز که حادثه تلخ پلاسکو اتفاق افتاده و بی ارتباط با شوراهای اسلامی شهر و روستا نیست، قطعاً برای اصلاح مطلوب تر این قانون، مواد راهگشا لازم است که در طرح مذکور چندان به آنها پرداخته نشده است.

نماینده مردم نائین در مجلس شورای اسلامی افزود: به موجب بعضی از اصلاحات نسخه پیچیده ای برای برخی روستاها و شهرهای کوچک در نظر گرفته شده که ایجاد محدودیت خواهد کرد. سلامت جسمانی نیز به عنوان یکی از شروط مطرح شده، در حالی که جانبازان و معلولانی با توانایی بالا وجود دارند که می توانند در شوراهای اسلامی شهر و روستا کارساز باشند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در طرح مذکور مشاغل همزمان و سکونت کاندیداها در شهرهای کوچک مطرح شده در حالی که این موضوع موجب حذف نیروهای پرتلاش خواهد شد، بنابراین با توجه به نزدیکی ثبت نام کاندیداهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا اصلاح این قانون صلاح نیست./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet