هدر اصلی
1395/11/10 13:08:58
سرویس صحن
کریمی در نطق میان دستور:

ممنوعیت صدور ویزا برای ایرانیان نشانه نابخردی زمامداران جدید کاخ سفید است

نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس گفت: ممنوعیت صدور ویزا برای ایرانیان عزیز که دارای روحی لطیف هستند نشانه نابخردی زمامداران جدید کاخ سفید است.
ممنوعیت صدور ویزا برای ایرانیان نشانه نابخردی زمامداران جدید کاخ سفید است نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس گفت: ممنوعیت صدور ویزا برای ایرانیان عزیز که دارای روحی لطیف هستند نشانه نابخردی زمامداران جدید کاخ سفید است. https://cdn.icana.ir/d/019/201608106361589037.jpg ممنوعیت,صدور,ویزا,برای,ایرانیان,نشانه,نابخردی,زمامداران,جدید,کاخ,سفید,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، رضا کریمی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 10 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور گفت: حادثه دلخراش پلاسکو دل همه را به درد آورد، ضمن عرض تسلیت به خانواده معظم شهدای آتش‌نشان، از ایثارگری‌ها و فداکاری‌های این عزیزان و همه دستگاه‌هایی که در این رابطه اقدامات موثری انجام داده‌اند تشکر می‌کنم.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی افزود: آنچه امروز ضرورت دارد در بحث مدیریت بحران این است که این اتفاق جانکاه را زنگ خطری قلمداد نموده و ضمن مرور اقدامات انجام یافته در قبل از حادثه، حین حادثه و بعد از حادثه همکاری‌های علمی، فنی و عملیاتی را بازنگری نمود.

وی افزود: ممنوعیت صدور ویزا برای ایرانیان عزیز که دارای روحی لطیف هستند نشانه نابخردی زمامداران جدید کاخ سفید است و یقین داریم از این اقدام بهره‌ای نخواهند جست و پشیمان خواهند شد؛ البته از برخورد وزارت امور خارجه در واکنش به آن تشکر و حمایت کرده و امیدواریم ترامپ تازه رئیس جمهور شده در تصمیم‌گیری‌های آتی پخته‌تر عمل نموده و با این اقدامات به دنبال متوجه کردن افکار عمومی به خویش نباشد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس تصریح کرد: در این ایام برخی مطالب و موارد تحت عنوان پرونده‌های فساد در خصوص نزدیکان برخی از مسئولین کشوری در فضای جامعه به ویژه در رسانه‌ها و فضای مجازی مطرح می‌شود، پیامی که به نظر بنده باید از این بحث‌ها گرفت و می‌توان گفت مهمترین عامل در بحث مبارزه با فساد است شفاف‌سازی است به عبارت دیگر یکی از آفت‌های جامعه کنونی نبود شفافیت اطلاعات و نبود دسترسی مردم به عنوان بزرگترین شبکه نظارتی به اطلاعات است.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی درخواست کرد: ضمن بسترسازی برای تحقق این امر در مورد جرایمی که قابل بخشش نیست از مراجع ذی صلاح استدعا داریم به وظایف قانونی خویش عمل نموده و در آستانه انتخابات اجازه فضاسازی و سیاسی کردن موضوع و ملتهب شدن جامعه را ندهند.

کریمی تصریح کرد: یکی دیگر از مشکلات امروزی نبود پیشگیری است؛ همه شاهد سرگردانی هزاران و صدها هزار از هموطنان خویش هستیم که با اعتماد به موسسه مالی و اعتباری از قبیل ثامن الحجج، فرشتگان، کاسپین و ... سرمایه خویش را که حاصل زحمات شبانه روزی چندین ساله آنها است را به سپرده گذاشته‌اند.

وی افزود: با وجود مشکلاتی در نظام بانکی کشور و ضرورت اصلاح ساختار و نظام کنونی به علت نبود مراقبت و نظارت دقیق و لازم توسط سیستم‌های نظارتی و بازرسی به ویژه واحدهای زیرمجموعه وزارت اقتصاد و دارایی و بانک مرکزی، موسساتی با مصادره کردن اعتقادات و باورهای دینی و مذهبی مردم با عناوینی همچون ثامن‌الحجج، فرشتگان و... جامعه را دچار مشکل نموده‌اند بنابراین اقدام عاجل در این خصوص را خواستاریم.

نماینده مجلس دهم خاطرنشان کرد: همه اعتقاد داریم آموزش و پرورش زیربنای تمام توسعه است و فرهنگیان نیز موتور محرکه این سازمان هستند بنابراین باید نگاه به قاطبه فرهنگیان و جامعه آموزش و پرورش که وظیفه تربیت نیروی انسانی متخصص را عهده‌دار هستند و رویکرد این قشر زحمتکش تغییر پیدا کند و ضمن اکران و احترام به جایگاه، شان و منزلت فرهنگیان در جهت اجرای عدالت اجتماعی و دوری از تبعیض، هماهنگی پرداختها را مدنظر داشته باشیم.

کریمی تصریح کرد: چرا فرهنگیان دغدغه معیشتی داشته باشند؟ همه فرهنگیان خواستار برقراری عدالت اجتماعی در نظام پرداخت هستند به ویژه بسیار تاسف بار است که نتوانیم بعد از 30 سال خدمت صادقانه در پرداخت پاداش پایان خدمت این عزیزان دچار مشکل باشیم.

وی افزود: امروزه در اکثر کشورهای دنیا به ویژه کشورهای توسعه یافته، معمولا بخش کشاورزی به گونه‌ای تقویت شده که رقابت‌پذیری آن در عرصه بین‌المللی حفظ شده و تولید کنندگان مورد حمایت جدی دولت‌ها قرار گرفته است؛ اما متاسفانه در ایران عزیز بی‌توجهی دولت به این بخش، باعث مستهلک شدن منابع آب و خاک و نیروی انسانی در بخش کشاورزی شده و روستاهای کشور را به آسایشگاه سالمندان تبدیل کرده است؛ متاسفانه در حوزه انتخابیه اردبیل بی‌توجهی به این مهم از شدت بالایی برخوردار بوده و رسیدگی به این امر مهم امروز فوریت دارد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس خاطرنشان کرد: از وزیران محترم نیرو و جهاد کشاورزی درخواست و تاکید می‌نمایم به بحث مدیریت تامین آب و بهینه سازی مصرف آن برای کشاورزی و آب شرب صنایع اهتمام نمایند و از اقدام به موقع مسئولین کشور در پرداخت خسارت به خسارت‌دیدگان مناطق مختلف کشور تشکر نموده و یادآوری می‌کنم پرداخت خسارات وارده به کشاورزان، باغداران و دامداران استان اردبیل دیرهنگام شده است و ضرورت دارد در پرداخت آن تسریع نمایند؛ توجه مسئولین کشوری به ویژه راه و شهرسازی به استان‌های سردسیری همچون اردبیل که راه ارتباطی بسیاری از روستاهای آن به خاطر باراش برف و کولاک مسدود شده است را جلب می‌نمایم.

وی افزود: با تشکر از اقدامات 6 ماهه سازمان برنامه و بودجه در بحث تامین و پرداخت مطالبات پیمانکاران پروژه راه‌آهن میانه اردبیل و تخصیص 100درصدی اعتبار سال95 درخواست دارم با یک اقدام انقلابی و جهادی در جهت تحقق درخواست مردم شریف استان و اجرایی کردن مصوبات سفر روسای جمهور گذشته اهتمام نمایم.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس در پایان گفت: از همکاران محترم و مسئولان کشوری انتظار دارم در جهت ایجاد و بستر برای سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال به ویژه امکان صادرات محصولات و تولیدات داخلی و ملی فراسوی مرزها و برای توسعه مناطق کمتر توسعه یافته عنایت ویژه داشته باشند و اگر به دنبال کاهش آسیبهای اجتماعی، مشکلات حاشیه‌نشینی، مسائل اخلاقی و امنیتی در کلانشهرها به خصوص در تهران بزرگ هستیم، چاره‌ای جز تعادل و توازن منطقه‌ای نداریم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet