هدر اصلی
1395/11/10 12:56:08
سرویس صحن
موافقان طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات شوراهای اسلامی مطرح کردند؛

ضرورت اصلاح و به روزرسانی قانون انتخابات شوراهای اسلامی کشور

موافقان طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور مطرح کردند؛ قانون انتخابات شوراهای شهر نیاز به اصلاح و به روز رسانی دارد.
ضرورت اصلاح و به روزرسانی قانون انتخابات شوراهای اسلامی کشور موافقان طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور مطرح کردند؛ قانون انتخابات شوراهای شهر نیاز به اصلاح و به روز رسانی دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/40705.jpg ضرورت,اصلاح,و,به,روزرسانی,قانون,انتخابات,شوراهای,اسلامی,کشور Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، عبدالرضا مصری در نشست علنی امروز (یکشنبه، 10 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در موافقت با طرح یک فوریتی اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور گفت: اشکالات بسیاری در قانون قبلی وجود داشت و ارتباطات به خوبی معنا نشده بود، همچنین برداشت‌های متفاوتی را می‌توانستیم از قانون داشته باشیم.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی افزود: این در حالی است که در این طرح ایرادات برطرف شده و به موارد مهمی از جمله جلوگیری از خرید و فروش رأی و اینکه چه کسانی نمی‌توانند در این انتخابات شرکت کنند به خوبی اشاره شده است البته باید تأکید کرد که قانونگذاری برای آینده بوده و افراد تا قبل از قانونگذاری از موارد جدید در قانون استفاده نخواهند کرد.

وی تأکید کرد: با توجه به اینکه به انتخابات شوراها نزدیک می‌شویم باید این اصلاحات در قانونی که پر از ابهام است صورت گیرد و از نمایندگان تقاضا می‌شود بند به بند قانون و طرح یک فوریتی را مورد ارزیابی قرار داده و در صورت نیاز اصلاح کنند.

همچنین حسینعلی حاجی دلیگانی در موافقت با این طرح گفت: در طرح فعلی به بحث حق تحقیق و تفحص برای شوراها اشاره شده است، شوراها باید به سمت اجرای وظایف اصلی خود حرکت کنند و نباید به برخی از موارد که در حیطه وظایف آنها نیست ورود کنند.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در قانون قبلی حضور شاغلین در شهرداری برای انتخابات شوراهای شهر ممنوع شده بود، افزود: بعد این قانون حذف شد و در حال حاضر نیز مجدد در اصلاحیه به آن توجه شده است ضمن اینکه می‌توان هیأت‌های اجرایی برگزارکننده انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر را تجمیع کرد که در این طرح نیز به آن اشاره شده است و در این حالت صرفه‌جویی‌های بسیاری در وقت و تصمیم‌گیری‌ها صورت می‌گیرد.

از سوی دیگر صدیف بدری نیز در موافقت با این طرح گفت: قانون شوراها در سال 75 تصویب و ابلاغ شد که نیاز به اصلاح و به روزرسانی در آن وجود دارد ضمن اینکه شوراها به عنوان پارلمان محلی مطرح هستند و باید برای انجام وظایف خود از اختیارات کافی برخوردار باشند.

نماینده مردم اردبیل، نمین و نیر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اختیارات شوراها دارای محدودیت‌هایی است، گفت: قوانین و اختیارات آنها باید به روز رسانی شود و شوراها نباید به دلیل مسائل سیاسی موجود در کشور دارای اختیارات کمی باشند. همچنین به دغدغه‌های افراد در اصلاح قانون انتخابات شوراها توجه کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet