هدر موبایل
1395/11/10 13:14:45
سرویس صحن
حاجی دلیگانی در تذکر شفاهی؛

اشتغالزایی از وظایف دولت است/ آقای رئیس جمهور آدرس بانک‌هایی که وام اشتغال می‌دهند کجاست؟

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس  با بیان اینکه اشتغالزایی از وظایف دولت است از رئیس جمهور خواستار اتخاذ تمهیدات ویژه برای رونق اشتغالزایی شد.
اشتغالزایی از وظایف دولت است/ آقای رئیس جمهور آدرس بانک‌هایی که وام اشتغال می‌دهند کجاست؟ عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس  با بیان اینکه اشتغالزایی از وظایف دولت است از رئیس جمهور خواستار اتخاذ تمهیدات ویژه برای رونق اشتغالزایی شد. https://cdn.icana.ir/d/019/79061.jpg اشتغالزایی,از,وظایف,دولت,است/,آقای,رئیس,جمهور,آدرس,بانک‌هایی,که,وام,اشتغال,می‌دهند,کجاست؟ Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 10 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به رئیس جمهور با بیان اینکه شما مسئول اجرای قانون اساسی هستید، گفت: از جمله مواردی که علیرغم شعارهای فراوان اقدامی در مورد آن صورت نگرفت و از جمله حقوق شهروندی است اجرای بند (2) اصل 43 قانون اساسی مبنی بر ایجاد شرایط برای اشتغال جوانان و همه مردم است اما متأسفانه با بی توجهی به این موضوع شاغلان یکی پس از دیگری بیکار شده‌اند و آنهایی هم که در حال اشتغال هستند ماه‌ها است که حقوق نگرفته‌اند.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به عنوان مثال کارگران پلی اکریل اصفهان و همچنین بسیاری از واحدهای صنعتی اصفهان از جمله بنیادپوشش و روانرود چندین ماه است حقوق نگرفته‌اند.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: بر اساس بند مذکور دولت وظیفه دارد برای اشتغال افراد امکانات کار را فراهم کند؛ آقای رئیس جمهور امروز یک جوان اگر بخواهد وام اشتغال بگیرد به چه سازمانی باید مراجعه کند؟ صندوق کارآفرینی و هیچ کدام از بانک‌ها مدت‌هاست وام نمی‌دهند و همچنین واحدهای صنعتی هم نمی‌توانند اقدام به پرداخت وام کنند؛ حتی وام‌های 5 میلیونی با نرخ 18 درصد که به عنوان کارگشایی پرداخت می‌شد جلوی پرداخت آنها گرفته شده است.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس دهم ادامه داد: آقای رئیس جمهور اگر قبول ندارید بگویید آدرس بانک‌هایی که وام اشتغال می‌دهند کجاست؟ مردم از هر طرف تحت فشار هستند، حداقل شما تلاش کنید که بتوانند درآمدی داشته باشند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با انتقاد از افزایش نرخ گاز گفت: وزارت نفت و شرکت گاز قیمت گاز را دو برابر کرده‌اند، مردم از کجا بیاورند این قبوض را پرداخت کنند؟ این خلاف هدفمندی یارانه‌ها است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet