هدر اصلی
1395/11/10 14:04:23
سرویس سیاسی
جمالی نوبندگانی:

تلاش‌دفترحقوقی‌ریاست‌جمهوری برای دفاع از پرونده های ایران کافی نیست/نمی توان از ترامپ به مجامع بین المللی شکایت کرد

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تلاش دفتر حقوقی ریاست جمهوری برای دفاع از پرونده های ایران کافی نیست.
تلاش‌دفترحقوقی‌ریاست‌جمهوری برای دفاع از پرونده های ایران کافی نیست/نمی توان از ترامپ به مجامع بین المللی شکایت کرد عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تلاش دفتر حقوقی ریاست جمهوری برای دفاع از پرونده های ایران کافی نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201606102618587577.jpg تلاش‌دفترحقوقی‌ریاست‌جمهوری,برای,دفاع,از,پرونده,های,ایران,کافی,نیست/نمی,توان,از,ترامپ,به,مجامع,بین,المللی,شکایت,کرد Icana

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص عملکرددفتر معاونت حقوقی ریاست جمهوری اظهار داشت: انصاری معاون حقوقی ریاست جمهوری با حضور در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی حاضر شد و توضیحاتی در خصوص پیگیری پرونده های شکایت از ایران و آمریکا در مجامع بین المللی ارائه کرد.

نماینده مردم فسا در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس آن سوالاتی مطرح شد اما در نهایت هیات تحقیق و تفحصی از این دفتر تشکیل شد تا کم و کیف پیگیری های حقوقی از پرونده های شکایت شهروندان ایرانی در مجامع بین المللی بررسی شود تا جایی که اطلاع دارم اعضای هیات تحقیق و تفحص تعیین شده است.

وی گفت: معاونت حقوقی ریاست جمهوری برای دفاع از حقوق شهروندان ایرانی اقداماتی داشته اما کافی نبود و باید تلاش بیشتری برای دفاع از حقوق ایرانی ها می کرد.

این نماینده در خصوص اقدامات اخیر ترامپ رئیس جمهور آمریکا در خصوص عدم صدور ویزا برای اتباع ایرانی اظهار داشت: عدم صدور ویزا برای اتباع ایرانی اقدام نژاد پرستانه و خودخواهانه است آن هم در برابر کشوری مانند ایران که در ماجرای 11 سپتامبر نقش نداشت و حتی ترامپ تاکید داشت ایران و روسیه با داعش در سوریه می جنگند و این رفتار و گفتار با هم در تناقض هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در این زمینه دفتر حقوقی ریاست جمهوری نمی تواند به دادگاه خاصی شکایت کند،  اینکه کشوری اجازه ورود به اتباع دیگر کشورها بدهد یا ندهد مربوط به قوانین داخلی خود است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet