هدر اصلی
1395/11/10 16:17:13
سرویس سیاسی
کوهکن:

لازم‌الاجرا بودن برجام به‌عنوان قطعنامه شورای امنیت مانع نقض ازسوی آمریکا می‌شود

نماینده مردم لنجان در مجلس معتقد است آمریکا به‌راحتی نمی‌تواند مسیر خود را از قطعنامه بین‌المللی چندجانبه که در حوزه شورای امنیت بوده و لازم الاجراست جدا کند و ایفای تعهدات طرفین بر اجرای برجام حکم می‌‌دهد.
لازم‌الاجرا بودن برجام به‌عنوان قطعنامه شورای امنیت مانع نقض ازسوی آمریکا می‌شود نماینده مردم لنجان در مجلس معتقد است آمریکا به‌راحتی نمی‌تواند مسیر خود را از قطعنامه بین‌المللی چندجانبه که در حوزه شورای امنیت بوده و لازم الاجراست جدا کند و ایفای تعهدات طرفین بر اجرای برجام حکم می‌‌دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/44034.jpg لازم‌الاجرا,بودن,برجام,به‌عنوان,قطعنامه,شورای,امنیت,مانع,نقض,ازسوی,آمریکا,می‌شود Icana

محسن کوهکن در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص واکنش اروپایی‌ها درصورت نقض احتمالی برجام ازسوی ترامپ که بارها نسبت به آن اذعان کرده، گفت: در نخستین ساعات بعد از ادعای ترامپ برای نقض برجام اروپایی ها موضع گیری های مختلفی و شدیدی علیه رئیس جمهور جدید آمریکا داشتند.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به صورت طبیعی نتیجه نقض برجام ازسوی آمریکا فاصله افتادن میان اتحادیه اروپا و آمریکایی هاست، عنوان کرد: از جهتی می توان گفت این فاصله به نفع جمهوری اسلامی خواهد بود و البته در صورت نقض جمهوری اسلامی ایران مجوزهایی از طریق برجام که قطعنامه شورای امنیت محسوب می شود برای اقدام متقابل دارد.

وی افزود: البته آمریکا به راحتی نمی تواند مسیر خود را از قطعنامه بین المللی چندجانبه که در حوزه شورای امنیت بوده و لازم الاجراست جدا کند و حکم عقل و منطق و ایفای تعهدات طرفین می گوید که اجرای برجام باید ادامه پیدا کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه شاید خوش باوری باشد اگر بگوییم اروپایی ها می توانند آمریکا را برای عدم نقض برجام مجاب کنند، خاطرنشان ساخت: با این حال در نهایت منافع اروپا و به نوعی سایر اعضای گروه 1+5 بر این اساس است که آمریکا را با خود همسو کنند هرچند که همراهی صد در صدی آنها را نداشته باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet