خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/11/10 16:12:05
سرویس سیاسی
نقوی حسینی:

عملکرد دفتر حقوقی ریاست جمهوری زیر ذره‌بین مجلس/ از اقدامات اخیر ترامپ می توان شکایت کرد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: عملکرد دفتر حقوقی ریاست جمهوری در پیگیری پرونده های شکایت از ایران و آمریکا در مجامع بین المللی زیر ذره‌بین کمیسیون است.
عملکرد دفتر حقوقی ریاست جمهوری زیر ذره‌بین مجلس/ از اقدامات اخیر ترامپ می توان شکایت کرد سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: عملکرد دفتر حقوقی ریاست جمهوری در پیگیری پرونده های شکایت از ایران و آمریکا در مجامع بین المللی زیر ذره‌بین کمیسیون است. https://cdn.icana.ir/d/019/201611107362863994.jpg عملکرد,دفتر,حقوقی,ریاست,جمهوری,زیر,ذره‌بین,مجلس/,از,اقدامات,اخیر,ترامپ,می,توان,شکایت,کرد Icana

سیدحسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تحقیق و تفحص از دفتر معاونت حقوقی ریاست جمهوری گفت: آقای انصاری از دفتر معاونت حقوقی ریاست جمهوری با حضور در کمیسیون امنیت از اقدامات خود دفاع کردند با این حال اعضای کمیسیون برای مشخص شدن کم و کیف اقدامات انجام شده با تحقیق و تفحص از این معاونت موافقت کرد.

نماینده مردم ورامین در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: هنوز تحقیق و تفحص به صورت رسمی آغاز نشده است اما در تهیه گزارش نهایی از اطلاعاتی که دفتر معاونت حقوقی در کمیسیون ارائه کرده است، استفاده خواهیم کرد.

وی گفت: میزان شکایت هایی که ما دز دفاع از شهروندان انجام دادیم چقدر دار، این شکایات که هزینه های سنگین حقوقی داشته با وکلای بسیار پر هزینه به کجا رسیده و چه دستاوردهایی داشته، شکایت طرف مقابل تا کنون چقدر بوده و تا کنون آنها چه اندازه به نتیجه رسیدند.

نقوی حسینی در خصوص اقدامات ترامپ در خصوص عدم صدور ویزا برای اتباع ایرانی عنوان کرد: این اقدام ترامپ سخیف و خارج از عرف بین المللی و برخلاف ادعاهای آزادی، دموکراسی و حقوق شهروندی است و از سوی دیگر وارد کردن اتهام به ملت های پر سابقه و مسلمانان محسوب می شود.

 این نماینده تاکید کرد: اقدامات ترامپ نسنجیده است و قطعا حیثیت اجتماعی و سیاسی آمریکا زیر سوال خواهد رفت و دیگر اعتباری در بین افکار عمومی ندارد.

وی عنوان کرد: دستگاه دیپلماسی اهانت ترامپ به ملت ایران را جواب خواهد داد و با استفاده از مکانیزم های حقوقی پیگیری این مسئله خواهد شد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورا اسلامی اظهار داشت: می توانیم ممنوعیت صدور ویزا برای ایرانی ها را  در مجامع بین المللی پیگیری کرد چرا که این اقدام بر خلاف عرف بین المللی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet