شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1395/11/11 10:55:51
سرویس سیاسی
بختیار مطرح کرد؛

تقابل شدید اروپا و آمریکا درصورت نقض برجام ازسوی ترامپ

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است وجه الزام‌آور بودن اجرای برجام به‌عنوان قطعنامه شورای امنیت بسیار اهمیت دارد و ترامپ به‌سادگی نمی‌تواند آن را نقض کند.
تقابل شدید اروپا و آمریکا درصورت نقض برجام ازسوی ترامپ عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است وجه الزام‌آور بودن اجرای برجام به‌عنوان قطعنامه شورای امنیت بسیار اهمیت دارد و ترامپ به‌سادگی نمی‌تواند آن را نقض کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606102853552413.jpg تقابل,شدید,اروپا,و,آمریکا,درصورت,نقض,برجام,ازسوی,ترامپ Icana

علی بختیار در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص احتمال نقض برجام از سوی آمریکا و نحوه ادامه روند اجرای آن ازسوی 1+5 منهای آمریکا، گفت: برجام یک توافقنامه بین المللی است و شورای امنیت سازمان ملل آن را اجرایی کرده است.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: بنابراین اگرچه مذاکرات جمهوری اسلامی با گروه 1+5 اتفاق افتاده که یکی از طرف های آن نیز آمریکایی ها بودند که نقض عهد کردند اما باید بدانند عدم تقید آنها به این معاهده عواقب بین المللی بدی برایشان خواهد داشت.

وی افزود: البته آمریکایی ها نیز به اهمیت تعهدات بین المللی که به ویژه از سوی شورای امنیت الزام شده واقف هستند و می دانند که به صورت یکجانبه نمی توانند نقض عهد کرده و خلاف حقوق بین الملل عمل کنند.

بختیار در ادامه با بیان اینکه اگر آمریکا برجام را نقض کند حتما اروپایی ها و سایر اعضای گروه 1+5 مقابل آمریکایی ها می ایستند، اظهار داشت: اگر یک کشور از بین همپیمانان 1+5 نقض عهد کرده و حقوق بین الملل را زیر پا بگذارد برای تمام اعضا بد می شود بنابراین به هر شکل ممکن این نقض برای آمریکایی ها کار غلطی بوده و اروپایی ها نیز مایل نیستند این اتفاق به نام آنها ثبت شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: امروز در کنار تصمیم آمریکا بر نقض برجام، جمهوری اسلامی نشان داده با اجرای کامل این موافقتنامه و ایفای تعهدات بین المللی خود در منطقه و در کل جهان پایبند به حقوق بین الملل است و آمریکاست که به عنوان یک کشور مدعی پایبندی به تعهدات ندارد و خود این عدم پایبندی نشانه تهدیدی است که این کشور برای جامعه بین الملل دارد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در این بین اروپایی ها یا باید آمریکا را مجاب کنند که نقض برجام صورت نگیرد یا در تقابل با آنها قرار گیرند تا خود ضرر نکنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet