پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/11/11 09:16:03
سرویس سیاسی
حضرتی:

زمان شورای نگهبان به منظور اظهار نظر پیرامون صلاحیت کاندیداها "20 روز" است/ روند فعلی اجرای قانون انتخابات مجلس صحیح نیست

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: تاکنون در زمینه اظهار نظر شورای نگهبان پس از مهلت ۲۰ روزه، تنها یک مورد رخ داده و ما نسبت به این روند ایراد داریم و به همین دلیل هم استفساریه را مطرح کردیم.
زمان شورای نگهبان به منظور اظهار نظر پیرامون صلاحیت کاندیداها "20 روز" است/ روند فعلی اجرای قانون انتخابات مجلس صحیح نیست نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: تاکنون در زمینه اظهار نظر شورای نگهبان پس از مهلت 20 روزه، تنها یک مورد رخ داده و ما نسبت به این روند ایراد داریم و به همین دلیل هم استفساریه را مطرح کردیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201607107777910230.jpg زمان,شورای,نگهبان,به,منظور,اظهار,نظر,پیرامون,صلاحیت,کاندیداها,"20,روز",است/,روند,فعلی,اجرای,قانون,انتخابات,مجلس,صحیح,نیست Icana

الیاس حضرتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص رای مثبت مجلس به محدود کردن زمان نظارت شورای نگهبان در بررسی صلاحیت نامزدها، اظهار داشت: نظر ما از قبل نیز مشخص بود و هر آنچه که در صحن مورد موافقت نمایندگان قرار گرفت، نظر ما بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بعد از 20 روز که شورای نگهبان باید نظر قطعی خود را اعلام کند، این شورا دیگر حق ورود به موضوع صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی را ندارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بعد از به پایان رسیدن مهلت 20 روزه برای شورای نگهبان، اگر مدارک جدیدی به دست آید، در زمان بررسی اعتبارنامه نمایندگان منتخب در مجلس، این اسناد و مدارک جدید نیز مورد توجه قرار خواهد گرفت.

حضرتی در تشریح علت مخالفت شورای نگهبان با استفساریه مجلس، متذکر شد: شورای نگهبان مدعی بود که منظور مجلس از دو مهلت زمانی "20 روز پس از انتخابات" یا "تایید انتخابات" مشخص نیست که در جلسه امروز مجلس این مهلت نیز مشخص شد.

وی افزود: در جلسه امروز مجلس، نمایندگان مردم در خانه ملت، تصویب کردند که پس از اعلام نظر قطعی و نهایی شورای نگهبان در مهلت 20 روزه، دیگر نمی‌تواند نسبت به صلاحیت نمایندگان ورود پیدا کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: تاکنون در این زمینه یک مورد بیشتر اتفاق نیفتاده و ما نسبت به آنچه که در اصفهان رخ داده، ایراد داریم و به همین دلیل هم استفساریه را مطرح کردیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet