هدر موبایل
1395/11/10 18:47:28
سرویس سیاسی
تجری با تشریح جلسه کمیسیون اصل نود:

سند نقل و انتقال خودرو صرفا در دفاتر اسناد رسمی تنظیم می‌شود/ نیروی انتظامی کارت مالکیت صادر می‌کند

نایب رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در مجلس به تشریح دستورجلسه این کمیسیون پرداخت و گفت: تشخیص کمیسیون، نیروی انتظامی را موظف کرد مالکان خودرو را برای تنظیم سند رسمی نقل و انتقال به دفاتر اسناد رسمی ارجاع دهند.
سند نقل و انتقال خودرو صرفا در دفاتر اسناد رسمی تنظیم می‌شود/ نیروی انتظامی کارت مالکیت صادر می‌کند نایب رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در مجلس به تشریح دستورجلسه این کمیسیون پرداخت و گفت: تشخیص کمیسیون، نیروی انتظامی را موظف کرد مالکان خودرو را برای تنظیم سند رسمی نقل و انتقال به دفاتر اسناد رسمی ارجاع دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/43573.jpg سند,نقل,و,انتقال,خودرو,صرفا,در,دفاتر,اسناد,رسمی,تنظیم,می‌شود/,نیروی,انتظامی,کارت,مالکیت,صادر,می‌کند Icana

فرهاد تجری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت به تشریح دستورجلسه امروز (یکشنبه، 10 بهمن ماه) کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس پرداخت و گفت: این جلسه با حضور تمامی اعضای ثابت و غیرثابت این کمیسیون برگزار شد که به بررسی قانون نحوه نقل و انتقال خودرو بین مالکان به موجب ماده 29 قانون مربوطه پرداخت.

نماینده مردم قصرشیرین و سرپل ذهاب در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: نظر اکثریت اعضا بر این بود که دلایل کافی مبنی بر الزام مالکان به رفتن به دفترخانه اسناد رسمی برای نقل و انتقال خودرو در قانون تصریح شده و ضرورتی به تفسیر ندارد.

وی افزود: از این به بعد نیروی انتظامی ملزم است مراجعان را برای دریافت کارت مالکیت و نقل و انتقال به دفاتر اسناد رسمی بفرستد.

تجری تأکید کرد: نقل و انتقال خودرو باید حتما به موجب سند رسمی تنظیمی در دفاتر اسناد رسمی باشد و سند صادره از سوی نیروی انتظامی صرفا کارت مالکیت برای احراز هویت خودرو و مالک است اما سند نقل و انتقال محسوب نمی شود.

نایب رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: این بررسی و تشخیص کمیسیون اصل نودم قانون اساسی به دنبال شکایات مکرری بود که از سوی دفاتر اسناد رسمی به دست کمیسیون رسیده بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet