هدر اصلی
1395/11/10 18:28:42
سرویس اجتماعی
خجسته:

مجلس با جدیت پیگیر مدیریت بحران خواهد بود

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس بر این نکته تاکید کرد که مجلس با جدیت پیگیر مدیریت بحران خواهد بود.
مجلس با جدیت پیگیر مدیریت بحران خواهد بود عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس بر این نکته تاکید کرد که مجلس با جدیت پیگیر مدیریت بحران خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/201607104901332686.jpg مجلس,با,جدیت,پیگیر,مدیریت,بحران,خواهد,بود Icana

امیر خجسته در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری جلسه بررسی حادثه پلاسکو با حضور مدیران سازمان مدیریت بحران و آتش نشانی تهران، افزود: مدیران و مسئولان باید پاسخگو باشند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به دنبال بروز حادثه تلخ و دلخراش پلاسکو و شهادت و فوت عده ای از عزیزان هموطن در این حادثه و پیگیری های به عمل آمده در این خصوص، مجلس شورای اسلامی از همان روز اول مبادرت به تشکیل کمیته های فنی و تخصصی در این زمینه نموده و کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور نیز به صورت ویژه پیگیر موضوع گردید.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با اشاره به اقدامات فنی صورت گرفته در این زمینه و تشکر از احساس مسئولیت و حضور حداکثری آتش نشانی در این عملیات گفت: احساس مسئولیت و حس ایثارگری عزیزان آتش نشانی در این حادثه جای تقدیر و تشکر داشته و امیدوارم روح پاک این عزیزان مشمول رحمت واسعه الهی قرار گیرد.

خجسته با اشاره به سایر افراد فوتی در این حادثه گفت: عده دیگری از هموطنان عزیزمان از جمله نگهبان های مستقر در این ساختمان به رحمت خداوند رفته اند که برخی از آنها کارگر روز مزدی بوده و لازم است تا نسبت به ایجاد چتر حمایتی بر روی این عزیزان و خانواده آنها اقدام شود.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی این حادثه را در کنار تلخی های آن به عنوان کارگاهی آموزشی و عبرت آموز برای دستگاه های مدیریت بحران ارزیابی کرده و گفت: در کنار تمام ناراحتی های ناشی از آن حادثه، لازم است تا بحران و مدیریت آن به شکل علمی و عملی مورد توجه قرار گرفته و این موضوع مانند کارگاهی آموزشی به عنوان فرصت یادگیری مورد توجه قرار گیرد.

وی ابراز امیدواری کرد که با تمهیدات صورت گرفته و تدابیر اندیشیده شده، شاهد حوادثی از این دست نباشیم و این موضوع مانند کارگاهی آموزشی به عنوان فرصت یادگیری مورد توجه قرار گیرد.

خجسته با اشاره به وجود 400 نقطه آسیب پذیر در تهران گفت: مسئولان باید توجه کنند که در صورت بروز هرگونه حادثه جدی از قبیل زلزله در تهران، آسیب جدی و فاجعه انسانی خواهیم داشت و باید پاسخگو باشند که برای وقوع بحران چه برنامه ای دارند؟ و بارها از ایشان خواسته ایم که برنامه خود را ارائه دهند که این اتفاق به خوبی دیده نشده است بدون شک مجلس با جدیت پیگیر مدیریت بحران و اقدامات آتی آنان خواهد بود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet