هدر اصلی
1395/11/12 07:32:00
سرویس سیاسی
مافی تصریح کرد:

استمرار نظارت شورای نگهبان بعد از تایید صحت انتخابات و اعلام نتایج شأن قانون را خدشه دار می‌کند

عضو هیات رییسه کمیسیون شوراها گفت : استمرار نظارت شورای نگهبان بعد از تایید صحت انتخابات و اعلام نتایج شان قانون را خدشه دار می کند.
استمرار نظارت شورای نگهبان بعد از تایید صحت انتخابات و اعلام نتایج شأن قانون را خدشه دار می‌کند عضو هیات رییسه کمیسیون شوراها گفت : استمرار نظارت شورای نگهبان بعد از تایید صحت انتخابات و اعلام نتایج شان قانون را خدشه دار می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201611100023389966.jpg استمرار,نظارت,شورای,نگهبان,بعد,از,تایید,صحت,انتخابات,و,اعلام,نتایج,شأن,قانون,را,خدشه,دار,می‌کند Icana

پروانه مافی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص استفساریه مجلس از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: این موضوع مدت‌ها است که مورد بحث بین کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان است، کمیسیون معتقد است که نظارت شورای نگهبان بر منتخبین انتخابات مجلس تا زمانی است که انتخابات حوزه انتخابیه تایید نشده باشد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: زمانی که انتخابات حوزه تایید شد و شورای نگهبان صحت برگزاری آن را تایید کرد، نظارت شورای نگهبان خاتمه پیدا می‌کند و اگر مشکلی برای منتخبی وجود داشته باشد، باید پرونده به مجلس بیاید و در شعبی که برای بررسی اعتبارنامه‌ها مشخص شده، بررسی شود.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نظر شورای نگهبان این است که این نظارت بعد از تایید صحت برگزاری انتخابات نیز همچنان استمرار دارد، این اختلاف نظر وجود دارد و نظر کمیسیون شوراها نیز رای بالا و خوبی را در صحن مجلس شورای اسلامی کسب کرد.

مافی متذکر شد: اگر شورای نگهبان این نظر مجلس را نپذیرد، از آنجائی که حدود 3 بار این موضوع رفت و آمد داشته، در این مرحله، طبق قانون، اختلاف نظر بین مجلس و شورای نگهبان در مجمع تشخیص مصلحت نظام باید حل و فصل شود.

وی افزود: در صورت مخالفت شورای نگهبان با استفساریه مجلس تا زمانی که مجمع تشخیص مصلحت نظام این موضوع را تعیین تکلیف نکند، این قانون به همین شیوه که تاکنون اجرا شده، ادامه می یابد، مجمع تشخیص مصلحت نظام تصمیم نهایی را در این زمینه اتخاذ می‌کند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: برداشت ما از قانون این است که شورای نگهبان پس از تایید صحت برگزاری انتخابات، دیگر نمی‌تواند مجددا در خصوص صلاحیت منتخبین اظهار نظر کند، زیرا شان قانون نیز با این روش خدشه‌دار می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet