هدر موبایل
1395/11/11 10:33:51
سرویس اقتصادی
بختیاری:

دولت نگاه ویژه ای به بازارهای داخلی و صادراتی زعفران کند

عضو هیئت رییسه کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس، گفت:ثبت برند ،بسته بندی استاندارد و برنامه ریزی جهت صادرات مازاد تولید راهکارهای برای جلوگیری از ثبت زعفران به نام دیگر کشورها است.
دولت نگاه ویژه ای به بازارهای داخلی و صادراتی زعفران کند عضو هیئت رییسه کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس، گفت:ثبت برند ،بسته بندی استاندارد و برنامه ریزی جهت صادرات مازاد تولید راهکارهای برای جلوگیری از ثبت زعفران به نام دیگر کشورها است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607101356947524.jpg دولت,نگاه,ویژه,ای,به,بازارهای,داخلی,و,صادراتی,زعفران,,کند Icana

علی بختیاری درگفت و گو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره صادرات زعفران،گفت:زعفران جزو محصولات استراتژیک منحصر به فردی است که دارای بازار با ثبات درعرصه داخلی و خارجی است؛بدین معنا  که دولت باید برای حذف  فروش فله ای زعفران  توسط دلالان  پس از برداشت  طلای سرخ را  با نرخی مناسب از کشاورز خریداری کند.

نماینده مردم  بافت،رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تا زمانی که مازاد تولیدات کشاورزی به نحو کارشناسانه ای مدیریت نشود نمی توان انتظار داشت قاچاق محصولات کشاورزی کنترل شود، تصریح کرد: قاچاق محصولات کشاورزی با برنامه ریزی صادراتی جهت مازاد تولید به سادگی حذف می شود.

وی ادامه داد:قاچاق زعفران درصورت رویت باید متوقف شود؛زیرا با قاچاق  زعفران  بدیهی است این محصول پس از ورود به بازارهای خارجی به نام و برند دیگر کشورها بفروش می رسد.

بختیاری افزود:زعفران علاوه بر اینکه محصولی استراتژیک است برای تولید نیازمند منابع آبی بالا نیست،بنابراین دولت باید با نگاه ویژه به محصولی همچون زعفران نظارتی جامع را در زمینه بازارهای داخلی و صادراتی این محصول اعمال کند.

وی تصریح کرد:وزارت کشاورزی برای تنظیم بازار داخلی و خارجی زعفران باید  ورود قاطعی داشته باشد؛درغیر اینصورت بدیهی است طلای سرخ با مشکلات اساسی روبرو می شود.

نماینده مردم بافت در مجلس،ادامه داد:ثبت برند،بسته بندی استاندارد عاملی برای حذف دلالان درمحصولی همچون زعفران به شمار می آید.

عضو هیت رییسه کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه برنامه ریزی صادراتی برای مازاد زعفران الزامی است ،یادآورشد:اگر طلای سرخ برروی دست کشاورز نماند،بدیهی است که به هیچ وجه شاهد فروش زعفران به طریق فله ای نخواهیم بود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet