هدر موبایل
1395/11/11 10:55:46
سرویس اجتماعی
معاون شهردار تهران در گفت‌وگو با خانه ملت:

شهرداری متولی برخورد با سازه های ناایمن نیست/ شهرداری تنها می‌تواند اخطار دهد

معاون شهردار تهران با بیان اینکه شهرداری متولی برخورد با سازه‌های ناایمن نیست، گفت: ماموران شهرداری ضابط قضایی نیستند که ضرورت دارد قانون شهرداری‌ها در مجلس اصلاح شود تا اختیارات قانونی شهرداری برای شناسایی و برخورد با سازه‌های ناایمن افزایش یابد.
شهرداری متولی برخورد با سازه های ناایمن نیست/ شهرداری تنها می‌تواند اخطار دهد معاون شهردار تهران با بیان اینکه شهرداری متولی برخورد با سازه‌های ناایمن نیست، گفت: ماموران شهرداری ضابط قضایی نیستند که ضرورت دارد قانون شهرداری‌ها در مجلس اصلاح شود تا اختیارات قانونی شهرداری برای شناسایی و برخورد با سازه‌های ناایمن افزایش یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/201701102515158144.jpg شهرداری,متولی,برخورد,با,سازه,های,ناایمن,نیست/,شهرداری,تنها,می‌تواند,اخطار,دهد Icana

مازیار حسینی در گفت‌ وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در توضیح متولی شناسایی و برخورد با سازه‌های ناایمن، گفت: بر اساس ماده 105 قانون‌کار، در مورد سازه‌هایی که کارگاه‌های تولیدی را در خود داشته باشند بازرسان کار باید ورود پیدا کرده و موارد خطر را گوشزد شوند اما در موضوعات دیگر بازرسان آتش نشانی باید برای اعلام اخطار ورود پیدا ‌کنند.

وی تصریح کرد: شهرداری بر اساس بند 14 ماده 55 قانون شهرداری‌ها ضابط قضایی در این موضوع نیست و فقط می‌تواند به سازه‌های ناایمن اخطار دهد که در مورد ساختمان پلاسکو هم اخطارهای متعدد داده است اما شهرداری نمی تواند با سازه های ناایمن برخورد کند.

معاون شهردار تهران افزود: با توجه به اینکه ماموران شهرداری ضابط قضایی نیستند بنابراین بهتر است قانون شهرداری‌ها در مجلس اصلاح شود تا اختیارات قانونی شهرداری برای شناسایی و برخورد با سازه‌های ناایمن را افزایش یابد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet