هدر موبایل
1395/11/11 10:22:27
سرویس دیگر رسانه‌ها
سرپرست اورژانس کشور خبر داد:

آماده‌باش ۴۴ پایگاه اورژانس برای ارائه خدمات به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان

سرپرست اورژانس کشور گفت: در پی جاری شدن سیلاب در سیستان و بلوچستان، ۴۴ پایگاه اورژانس در این استان در حالت آماده باش هستند.
آماده‌باش ۴۴ پایگاه اورژانس برای ارائه خدمات به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان سرپرست اورژانس کشور گفت: در پی جاری شدن سیلاب در سیستان و بلوچستان، ۴۴ پایگاه اورژانس در این استان در حالت آماده باش هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/49269.jpg آماده‌باش,۴۴,پایگاه,اورژانس,برای,ارائه,خدمات,به,سیل‌زدگان,سیستان,و,بلوچستان Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر پیرحسین کولیوند اظهار کرد: در طول بارندگی‌ها در سیستان و بلوچستان، نیروهای اورژانسی در حالت آماده باش بودند و به مردم خدمت‌رسانی کردند.

وی با بیان اینکه وقوع سیلاب سبب اختلال در انتقال معمول بیماران شد، افزود: چهار نفر در محل مورد مداوا قرار گرفتند و ۹ نفر نیز به مراکز درمانی منتقل شدند.

سرپرست اورژانس کشور عنوان کرد: در تصادفات جاده‌ای نیز شش نفر از مصدومان در محل درمان شدند و ۱۶ نفر برای دریافت خدمات تخصصی به بیمارستان منتقل شدند و دو نفر نیز بر اثر تصادف فوت شدند.

وی گفت: در طول سه روز ۹ مادر باردار انتقال فوری داده شدند و عملیات انتقال مادران باردار از مناطق سیل‌زده به بیمارستان از عرض رودخانه توسط پرسنل اورژانس با همکاری مردم و اداره راه و شهرسازی و با استفاده از روش‌های غیرمعمول و وسایل نقلیه سنگین مانند کمپرسی و لودر و تراکتور انجام شد که در این میان دو مورد زایمان انجام شد.

کولیوند خاطرنشان کرد: قبل از شروع بارندگی و در طول بارندگی به تمامی نیروها آماده باش اعلام شد و در این میان ۴۴ پایگاه اورژانس ۱۱۵ در حالت آماده باش بودند.

وی افزود: در این میان تمامی ماموریت‌های غیرضروری و مرخصی‌ها لغو شد و تلاش ما بر این بود که خدمت دهی مطلوبی به مردم داشته باشیم.

سرپرست اورژانس کشور تصریح کرد: از مناطق تحت پوشش بازدید میدانی انجام شد و توسط تیم‌های بهداشتی و پشتیبانی از مناطق سیل زده بازدید انجام شد.

بنابر اعلام روابط عمومی اورژانس کشور، وی گفت: نبود اورژانس هوایی در منطقه و فرسودگی ۵۰ درصدی آمبولانس‌های موجود و کمبود نیروی انسانی از مشکلاتی بود که سبب اختلال در عملکرد اورژانس می‌شد.

به گزارش ایسنا، کولیوند خاطرنشان کرد: امروز در جلسه‌ای با حضور کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی، دکتر امینی نماینده مردم ایرانشهر از خدمات ویژه اورژانس در نجات دادن جان بسیاری از صدمه‌دیدگان و سیل زدگان در سیستان و بلوچستان تقدیر و تشکر کرد.

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet