خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/03/12 14:55:00
سرویس سیاسی
آرمان‌های‌محقق‌نشده‌‌امام(ره)-2

نماینده نیشابور: هنوز به آرمان‌های فرهنگی امام دست نیافته‌ایم

**"سیدعلی حسینی" با بیان این که با گذشت بیست سال از گذشت رحلت بنیانگذار انقلاب ما نتوانسته‌ایم به آرمان‌های فرهنگی دست یابیم گفت: متاسفانه امروز در بخش گسترده‌ای از جامعه رذایل اخلاقی جای فضایل اخلاقی را گرفته است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفتگو با خبرنگار خانه ملت گفت: آرمان‌های حضرت امام (ره) همه بر گرفته از مفاهیم ناب اسلامی بود که ما آن را در طول مبارزه و پیروزی انقلاب و یازده سالی که حضرت امام(ره) رهبر و حاکم نظام اسلامی بودند شاهد بودیم و دیدیم که چیزی غیر از تطبیق رفتار امام(ره) با اندیشه اسلامی وجود ندارد.

وی افزود: وقتی ما به مولفه‌های اسلامی مراجعه می‌کنیم و در اندیشه حضرت امام کاوش می‌کنیم می‌بینیم در اندیشه ایشان فرهنگ دارای اهمیت والایی است.

حسینی به سخنرانی‌های متعدد حضرت امام (ره) اشاره کرد و گفت: حضرت امام(ره) در سخنان خود همواره به بحث فرهنگ می‌پرداختند و می‌فرمودند: اگر فرهنگ درست شود بسیاری از مشکلات مردم نیز حل می‌شود و در جایی دیگر ایشان می‌فرمایند: ما باید مسلسل‌ها را تبدیل به قلم کنیم که این نیز بیانگر بعد دیگری از اندیشه‌های حضرت امام (ره) است.

نماینده نیشابور راه رسیدن به آرمان‌های معمار انقلاب را تلاش همه جانبه خواند وگفت: دولت به تنهایی نمی‌تواند این آرمان‌ها را محقق کند و همه مسئولین و نهادهای مختلف از جمله نهاد خانواده در این امر نقش به سزایی دارند.

وی با بیان این که امروز روز عمل است خاطر نشان ساخت: به اندازه کافی شعارها داده شده است ولی دیگر امروز خط مشی‌ها مشخص گردیده است و هر کس در هر مسئولیتی باید برای رسیدن به این آرمان‌ها تلاش کند.

حسینی افزود: فرهنگ بخشنامه پذیر نیست و وزارت ارشاد و دستگاه‌های نظارتی تنها  می‌توانند آن را محک بزنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet