هدر موبایل
1388/03/12 14:42:00
سرویس سیاسی
آرمان‌های‌محقق‌نشده‌‌امام(ره)-1

مصباحی‌مقدم: حذف کامل ربا از نظام بانکی از آرمان‌های محقق نشده امام (ره) است

**غلامرضا مصباحی مقدم رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: از جمله آرمان‌های امام(ره) مشارکت حداکثری مردم در فعالیت‌های اقتصادی است.

نماینده تهران در گفتگو با خبرنگار خانه ملت افزود: امام (ره) این موضوع را تحت عنوان بسیج سازندگی پیگیری می‌کردند هر چند در غالب سازمان جهادکشاورزی نیز دنبال شد اما آن فراگیری را که امام (ره) مدنظر قرار داده بودند حاکم نشد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:از دیگر آرمان‌های تحقق نیافته امام خمینی (ره) رفع محرومیت و فقرزدایی از توده‌های مردم بود هر چند که از سوی دولت‌ها فقرزدایی صورت گرفته اما به نقطه مطلوب نرسیده است.

وی در ادامه با اشاره به عدالت در توزیع ثروت و امکانات عمومی جامعه گفت: دولت‌های مختلف شعار پیگیری عدالت در توزیع ثروت و امکانات را سر داده و البته نیز گام‌هایی را برداشته‌اند اما هنوز شاهد نقطه مطلوب و مد نظر امام خمینی (ره) در برقراری عدالت نرسیده‌ایم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن بیان این مطلب که نظام جمهوری اسلامی از نظر اقتصادی نسبت به کشورهای دیگر منطقه و کشورهای اسلامی سرآمد است گفت: از نظر رشد و توسعه و گسترش رفاه ،کشورمان جایگاه بالایی در اقتصاد منطقه و جهان دارد اما همچنان با هدف اصلی ما فاصله قابل توجهی دارد.

مصباحی مقدم در ادامه با اشاره به اینکه حذف کامل ربا از نظام بانکی و اعتباری کشور از جمله آرمان‌های امام خمینی (ره) بود که تا رسیدن به نقطه مطلوب آن فاصله داریم گفت: قطع وابستگی بودجه کشور به نفت نیز از جمله آرمان‌های امام خمینی (ره) بود که ما نتوانسته‌ایم این وابستگی را از بین ببریم هر چند که در راستای کاهش این وابستگی قدم‌هایی برداشته شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet