هدر موبایل
1395/11/11 12:46:59
سرویس اجتماعی
کیخا:

مالیات سبز اصل اقتصادی مدیریت محیط‌زیست/ درآمد حاصل از مالیات‌سبز صرف جبران خسارات وارده شود

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با تاکید بر اینکه مالیات سبز اصل اقتصادی مدیریت محیط‌زیست است، گفت: درآمد حاصل از مالیات‌سبز باید برای جبران خسارات وارده به این حوزه تخصیص یابد.
مالیات سبز اصل اقتصادی مدیریت محیط‌زیست/ درآمد حاصل از مالیات‌سبز صرف جبران خسارات وارده شود عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با تاکید بر اینکه مالیات سبز اصل اقتصادی مدیریت محیط‌زیست است، گفت: درآمد حاصل از مالیات‌سبز باید برای جبران خسارات وارده به این حوزه تخصیص یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/55221.jpg مالیات,سبز,اصل,اقتصادی,مدیریت,محیط‌زیست/,درآمد,حاصل,از,مالیات‌سبز,صرف,جبران,خسارات,وارده,شود Icana

احمدعلی کیخا در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در واکنش به اظهارات رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست درمورد گنجاندن مالیات سبز در لایحه مالیات بر ارزش افزوده، گفت: مالیات سبز یکی از ابزارهای اقتصادی مبتنی بر بازار است که برای اصلاح رفتار تولید‌کنندگان و مصرف‌کنندگان مورد استفاده قرار می‌گیرد و نه تنها برای کاهش آلودگی هوا بلکه برای سایر موارد هم راهکار مناسبی است.

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حوزه محیط زیست به جای بکارگیری راه‌حل‌های فنی باید به راه‌حل‌های اقتصادی تکیه کرد، تصریح کرد: تولیدکنندگانی که ملاحظات زیست‌محیطی را رعایت می‌کنند و تولیدکنندگانی که فرایند تولیدات شان با  محیط‌زیست سازگار است باید از بخشودگی‌های مالیاتی برخوردار باشند، این افراد باید متفاوت از کسانی باشند که از رهگذر تولیداتشان هزینه‌های ناملموسی به جامعه و محیط‌زیست کشور تحمیل می‌شود.

وی افزود: پرداختن به مالیات سبز یکی از اصول اقتصادی مدیریت محیط‌زیست کشور است و به نوعی می تواندجنبه تنبیهی هم داشته باشد، زمانی که فرایند تولیدی هزینه‌هایی به جامعه تحمیل می‌کند باید از آنها عوارض و جریمه اخذ شود.

کیخا با بیان اینکه مالیات سبز دو وجه متفاوت دارد، گفت: کسی که تولیداتی را مغایر با محیط‌زیست انجام می‌دهد باید مالیات بیشتری پرداخت کند اما از طرفی هم برای طی فرایند تولیدی متناسب با محیط‌زیست باید تخفیف‌های مالیاتی در نظر گرفته شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با یادآوری درآمدهای حاصل از مالیات سبز، تصریح کرد: روند هزینه‌کرد درآمدهای حاصل از مالیات به طور کلی دارای اشکالات است، در واقع پس از واریز این منابع به خزانه کل کشور باید نحوه هزینه‌کرد منابع در لایحه‌ بودجه سنواتی از سوی مجلس مشخص شود تا با رعایت ملاحظات بین بخش های مختلف توزیع شود.

 عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای رسیدن به توسعه پایدار و تولید بر مبنای پایداری باید سهم فصل محیط‌زیست در بودجه‌های سنواتی بیش از آن چیزی باشد که هم‌اکنون در نظر گرفته شده است، در واقع درآمدهای حاصل از مالیات سبز باید برای جبران خسارات وارده به محیط‌زیست تخصیص یابد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ معصومه ابتکار از رشد صنایع و خدمات سبز در کشور خبر داد و گفت: پیش‌بینی مشوق‌های مالیاتی برای صنایع سبز برگزیده در لایحه هوای پاک و تصویب فصل مالیات سبز در لایحه ارزش افزوده دو اقدام مهم برای سبز شدن فرآیند صنعتی کشور است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet