هدر اصلی
1395/11/11 11:38:23
سرویس دیگر رسانه‌ها
قشقاوی:

مقابله به مثل ایران با تصمیم دولت آمریکا/پیگیری حقوقی می کنیم

معاون وزیر امور خارجه کشورمان گفت: اقدام ترامپ در منع ورود ایرانیان به آمریکا خلاف حقوق بین الملل است و آن را در مجامع جهانی پیگیری می کنیم و با آن در هر سطحی که باشد مقابله به مثل می کنیم.
مقابله به مثل ایران با تصمیم دولت آمریکا/پیگیری حقوقی می کنیم معاون وزیر امور خارجه کشورمان گفت: اقدام ترامپ در منع ورود ایرانیان به آمریکا خلاف حقوق بین الملل است و آن را در مجامع جهانی پیگیری می کنیم و با آن در هر سطحی که باشد مقابله به مثل می کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/42986.jpg مقابله,به,مثل,ایران,با,تصمیم,دولت,آمریکا/پیگیری,حقوقی,می,کنیم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از صدا و سیما، حسن قشقاوی معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه در گفتگو با شبکه خبر، پیرامون اقدام ترامپ در منع ورود ایرانیان به امریکا به عنوان مقابله با تروریسم اظهار داشت: این اقدام رئیس جمهور آمریکا خلاف حقوق بین الملل است و آن را در مجامع جهانی پیگیری و به این نسل کشی هویتی و ماهیتی اعتراض می کنیم. 

وی با اشاره به تصمیم رئیس جمهور آمریکا مبنی بر محدود کردن ورود اتباع ایرانی به این کشور گفت: این اقدام دولت آمریکا را در هر سطحی که باشد مقابله به مثل می کنیم.

معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه کشورمان گفت: حدود شش میلیون ایرانی در خارج از کشور زندگی می کنند که بر اساس تصمیم جدید دولت آمریکا بسیاری از هموطنان ما دچار مشکل می شوند. 

قشقاوی افزود: تاکنون و پس از اتخاذ این تصمیم افرادی که برای دیدن فرزندانشان به آمریکا رفته دیپورت شده اند. 

معاون وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه ایرانیان جزو افراد فرهیخته جامعه آمریکا هستند گفت: ستادی در وزارت امور خارجه با حضور وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری و نظام وظیفه تشکیل شده است و به وضع ایرانیان و دانشجویان ایرانی حاضر در آمریکا رسیدگی می کند. 

قشقاوی افزود: وزارت امور خارجه کشورمان تجربه های گرانبهایی در مقابله با این مسئله دارد. 

وی با بیان اینکه ویزای اتباع ایرانی در آمریکا بر اساس قانون آمریکا صادر شده است گفت: به همه نمایندگی های کشورمان اعلام شده است که اقدام دولت آمریکا مبنی بر محدود کردن ورود اتباع ایرانی را مقابله به مثل کنند و دستگاه دیپلماسی کشورمان تصمیمات قوی ای در این زمینه می گیرد.

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet